NHL

Nováček NHL nasázel Vancouveru devět gólů, Hyka s Noskem pálili jako diví

17. září 2017 22:05 - Vancouver/Praha
(Aktualizováno: 18. září 2017 07:00)

Čeští útočníci Tomáš Hyka a Tomáš Nosek byli hodně vidět při premiérovém přípravném utkání týmu Vegas Golden Knights. Hyka vstřelil dvě branky, Nosek dal jeden gól a u dvou dalších asistoval. Nový klub NHL tak vyhrál v přípravě proti Vancouveru vysoko 9:4. Vegas Golden Knights už odehrál dva duely v rámci kempu noviců, nyní šlo o zápas hlavního týmu.

DARRYL DYCK, ČTK/AP

Tomáš Hyka se střelecky prosadil před pár dny v duelu noviců a teď znovu ukázal, že má před startem sezóny pořádně nabito. Ve 13. minutě jeho zásluhou tým Vegas využil přesilovou hru a vedl 2:1. Krok s ním držel i jeho krajan Tomáš Nosek, který o chvíli později zvýšil na 3:1 a necelé tři minuty před koncem první třetiny navíc asistoval u čtvrté branky Golden Knights.

Báječné představení českého duo pak pokračovalo v 50. minutě, kdy Hyka skóroval podruhé v utkání a na gól mu přihrával krajan Nosek. Celkově jejich tým vyhrál 9:4. Trenér nováčka NHL Gerard Gallant tak mohl být hodně spokojený. "Minulý týden jsme odehráli dva zápasy nováčků, ale tohle bylo první utkání mezi týmy NHL. Mám z toho dobrý pocit," hlásil kouč.

Na první gól čekali Zlatí rytíři jen necelých pět minut, vstřelil ho Tyler Wong, celkově pak zaznamenal hattrick. Tým podržel 29 zásahy i osmnáctiletý gólman Dylan Ferguson. "Je to pro mě ohromná pocta, že jsem mohl nastoupit. Psali jsme historii a já jsem šťastný," usmíval se po utkání.

"Byl jsem docela nervózní," přiznal jednadvacetiletý střelec Wong. V minulé sezóně hrál jen nižší soutěže, kde si připsal 109 kanadských bodů za 51 gólů a 58 asistencí a řekl si o smlouvu v NHL. "Pomohli nám zkušení kluci, co nastoupili," chválil spoluhráče.

Trenér Gallant pak krotil optimismus svého týmu, i když byl pochopitelně spokojený s devíti trefami v síti soupeře. "Doufám, že teď nebudou fanoušci čekat takové příděly každý večer," smál se.

Vancouver nastoupil bez většiny svých zkušených hráčů, kteří zamířili do Číny. Canucks čekají ve čtvrtek v Šanghaji a v sobotu v Pekingu duely s Los Angeles.

Přípravné zápasy před NHL
Los Angeles - Vancouver 3:4pp (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 36. Muzzin, 40. Brown, 42. Fantenberg - 9. Markus Granlund, 23. Virtanen, 58. Bärtschi, 65. Boeser.
New York Islanders - Philadelphia 3:2pp (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 31. a 61. Tavares, 46. Bailey - 21. Vecchione, 29. Lehterä.
Vancouver - Vegas Golden Knights 4:9 (2:4, 0:1, 2:4)
Branky: 11. a 53. Boeser, 14. J. Subban, 43. Holm - 5., 18. a 47. Wong (na druhou T. Nosek), 13. a 50. Hyka (na druhou T. Nosek), 15. T. Nosek, 26. Tuch, 51. Suzuki, 57. Thompson.
rjm, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.