NY Rangers - NY Islanders 1:0 PPPavelec zůstal nepřekonaný! Rangers v derby urvali výhru

New York

Český brankář Ondřej Pavelec zahájil sezónu výtečně! V úvodním přípravném utkání před začátkem NHL v městském derby s Islanders zůstala nová akvizice New York Rangers nepřekonána. Jezdci se nakonec radovali z výhry 1:0 poté, co v prodloužení rozhodl mladý zadák Neal Pionk. Další český gólman Vítek Vaněček se postavil mezi tyče Washingtonu. Třikrát inkasoval a Capitals s New Jersey prohráli 1:4. Čtrnáct minut v zápasu s Buffalem odehrál premiérově v dresu Caroliny i talentovaný osmnáctiletý český útočník Martin Nečas. Jeho tým vyhrál nakonec v prodloužení 3:2.

Český brankář New York Rangers Ondřej Pavelec zasahuje před Stevem Bernierem z New York Islanders.

Pavelec, třicetiletý mistr světa z roku 2010, se Rangers upsal letos v létě po skončení pětileté smlouvy ve Winnipegu, aby kryl záda švédské jedničce Henriku Lundqvistovi. V pondělí odchytal v Madison Square Garden dvě třetiny a kryl celkem 10 střel, jeho nástupce Brandon Halverson sedm.

To slovenský strážce branky Ostrovanů Jaroslav Halák se musel činit mnohem víc, za dvě periody pochytal 22 pokusů Rangers a gól rovněž nedostal. Inkasoval až v prodloužení Eamon McAdam.

Vaněčka pokořila jednička draftu

Úvodní polovinu zápasu s New Jersey odchytal v brance Washingtonu Braden Holtby a dovolil soupeři jen jednou skórovat. Jednadvacetiletý Vaněček si připsal 14 úspěšných zákroků a třikrát inkasoval. Svůj premiérový gól v soutěži mu ve třetí třetině vstřelil i Nico Hirschier, švýcarská jednička letošního draftu NHL.

Autorem čestného úspěchu Washingtonu byl australský křídelník Nathan Walker, jenž v české extralize oblékal dres Vítkovic.

Šanci dostal i David Rittich v brance Calgary. V utkání s Edmontonem však při přesilovkách soupeře dvakrát inkasoval a Oilers vyhráli 5:2. Jihlavský odchovanec rovněž od půlky zápasu nahradil Eddieho Läcka, v té době už Flames prohrávali 0:3.

Zápas Arizona - Los Angeles byl zrušen kvůli špatnému ledu.

Výsledky pondělních přípravných zápasů před NHL:
Buffalo - Carolina 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Griffith, 37. McCabe - 9. a 63. Ryan, 35. Jooris.
Boston - Montreal 3:2 (0:0, 3:2, 0:0) hráno v Québeku
Branky: 28. Gabrielle, 30. Bjork, 31. Schaller - 21. Gallagher, 23. Grégoire.
NY Rangers - NY Islanders 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 63. Pionk. Brankář Ondřej Pavelec (Rangers) odchytal prvních 40 minut, kryl všech 10 střel a měl úspěšnost zákroků 100 procent.
New Jersey - Washington 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Müller, 32. Noesen, 40. Palmieri, 56. Hischier - 5. Walker. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 30:10 minut, ze 17 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 82,4 procenta.
Ottawa - Toronto 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
Branky: 5. a 8. Hoffman, 3. Randell, 20. Stone, 37. Gagne, 38. Ceci - 19. Matthews, 58. W. Nylander.
Winnipeg - Minnesota 2:3 v sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. Perreault, 38. Laine - 6. Coyle, 36. Mitchell, rozhodující sam. nájezd Malone.
Edmonton - Calgary 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
Branky: 3. a 46. Letestu, 6. Maroon, 15. Nugent-Hopkins, 56. Strome - 57. Bartkowski, 59. Shinkaruk. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 29:05 minut, inkasoval z devíti střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 77,8 procenta.
Calgary - Edmonton 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 2. Monahan, 30. Hamilton, 45. Brodie, 60. Jankowski - 6. a 27. Caggiula, 11. Auvitu, 24. Khaira, 42. Yamamoto.