Rubriky:

NHL

Živě

Slavnému útočníku Richardovi přibyla sedmnáct let po smrti asistence v NHL

25. září 2017 12:57 - Montreal

Slavný montrealský hokejista Maurice Richard se 17 let po smrti dočkal vylepšení statistik v NHL. Po přezkoumání zápisů mu do celkové bilance přibyla asistence z utkání proti Bostonu, které se hrálo 4. listopadu 1945. Celkově tak osminásobný vítěz Stanleyova poháru vstřelil v elitní zámořské lize 544 branek a přidal 422 přihrávek.

 

Facebook

Statistici prošli zápisy z let 1917 až 1987 a během šestileté práce opravili podle agentury AP přes šest tisíc nepřesností. Jednou z nich byla Richardova asistence na gól Toea Blakea, která se sice objevila v ručně psaném zápisu, ale už nikoli v celkových statistikách NHL.

Křídelní útočník s přezdívkou Raketa se pětkrát stal nejlepším kanonýrem soutěže. Jako první překonal magickou hranici 50 gólů v sezoně a v roce 1947 získal Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče.

Kariéru Richard ukončil v roce 1960, již o rok později byl bez ohledu na tříletou čekací lhůtu přijat do Síně slávy NHL. Zemřel 27. května 2000 v 78 letech, dnes je po něm pojmenována trofej pro nejlepšího střelce základní části.

ČTK

Časová osa: NHL

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..