Columbus - Boston 4:3 SNTři Češi skórovali. Pastrňák zaznamenal tři asistence, přesto se neradoval z výhry

New York

Gól a asistenci si připsal Ondřej Patát při výhře Tampy 8:5 na ledě Floridy. Stejnou bilanci zaznamenal Tomáš Plekanec, jehož Montreal v pokračování NHL zvítězil 8:3 v Ottawě. Skóroval i Vladimír Sobotka, pomohl tak St. Louis k výhře 4:2 nad Los Angeles. U všech tří gólů Bostonu asistoval další český hokejista David Pastrňák, jeho tým přesto nevyhrál. Po nájezdech na ledě Columbusu podlehl 3:4 po nájezdech.

Ondřej Palát (18) a Dan Girardi (5) z Tampy při utkání s Floridou.

Columbus ve 29. minutě vedl už 3:0, ale Bruins nekapitulovali, do konce druhé třetiny snížili a ve třetí části hry vyrovnali.

Dvě z jejich branek padly v početní výhodě. Utkání dospělo do nájezdů, které rozhodl ruský forvard Artěmij Panarin. Pastrňák byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Takhle začít není možné. Vlastní vinou jsme se ocitli ve špatné pozici, ale dostali jsme se z ní. To je dobrá zpráva," řekl trenér Bostonu Bruce Cassidy. "Nemám rád takové úvody. Jsem hrdý na to, když do zápasu nastupujeme připravení," dodal.

Montreal po hrozivé sérii sedmi porážek vylepšuje svoji bilanci. Dokázal vyhrát potřetí z posledních čtyř duelů. Plekanec, jenž dnes slaví 35. narozeniny, ukončil osmizápasovou sérii bez bodu a byl zvolen třetím nejlepším hráče duelu. Dvě branky Canadies obstaral třiadvacetiletý nováček Charles Hudon, který navrch přidal asistenci a dočkal se ocenění pro hlavní hvězdu zápasu.

Palát bodoval počtvrté z posledních pěti utkání a pomohl Tampě upevnit pozici v čele Východní konference. Obránce Andrej Šustr podruhé za sebou zůstal mimo hru.

Brankář Tampy Andrej Vasilevskij zvítězil v devátém utkání v řadě, Steven Stamkos si třemi body pojistil pozici nejproduktivnějšího hráče ligy a Nikita Kučerov 13. gólem v sezoně potvrdil roli nejlepšího střelce. Floridě nepomohly ani čtyři body Aleksandera Barkova (1+3) a tři body Jonathana Huberdeaua a Jevgenije Dadonova (oba 1+2). Radim Vrbata jednou asistoval.

Blues a Kings se utkali o vedení v Západní konferenci a díky výhře na první pozici vyšplhalo St. Louis, které je spolu s Tampou nejlepším týmem soutěže.

Sobotka pojistil dva body gólem do prázdné branky.

Až ve dvanáctém zápase sezony dokázali zvítězit hokejisté Arizony a povedlo se jim to po výsledku 4:3 v prodloužení na ledě Philadelphie. Flyers se podobně jako Bostonu podařilo vyrovnat z 0:3, přitom ještě v poslední minutě prohrávali o dvě branky. Pak ale v rozmezí 38 vteřin srovnali.

Tři asistence si připsal ruský zadák Philadelphie Ivan Provorov. O bodu navíc pro Coyotes rozhodl 15 vteřin před koncem prodloužení Alex Goligoski. Jakub Voráček nerozšířil bodovou sérii na čtyři zápasy a s 16 body je v produktivitě soutěže pátý.

"Úleva. Nadšení. Štěstí. Ve výčtu slov se dá pokračovat. Každý je šťastný. Je hezké zakončit utkání s úsměvem na tváři, i když bychom raději vyhráli snadnějším způsobem," prohlásil útočník arizonského celku Jordan Martinook, který vstřelil úvodní gól svého týmu.

Výbornou formu si drží kapitán New York Islanders John Tavares, majitel ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého týdne. Sedmadvacetiletý centr vstřelil při vítězství 6:3 nad nováčkem z Las Vegas dvě branky a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Tavares v posledních pěti zápasech nasbíral 12 bodů (9+3).

Hosté nenavázali na předchozích pět výher z domácího prostředí a navíc se jim zranil gólman Oscar Dansk, který byl zvolen druhou hvězdou minulého týdne. Brankáře Vegas provází obrovská smůla, třiadvacetiletý Švéd se po Marcu-Andrém Fleurym a Malcolmu Subbanovi stal už jejich třetím gólmanem, kterého ze hry vyřadilo zranění.

Osmatřicetiletý Patrick Marleau z Toronta se po 19 sezonách strávených v San Jose představil poprvé v kariéře na ledě Sharks v roli soupeře. Před vhozením úvodního buly si diváci na televizní kostce připomněli jeho nejlepší akce v barvách San Jose. Sharks mu návrat pokazili výhrou 3:2.

"Bylo to něco výjimečného, něco, co si budu navždy pamatovat. V San Jose mě po celou kariéru nesmírně podporovali a dnešek byl opravdu mimořádný," řekl Marleau.

Alexander Radulov gólem v prodloužení a asistencí zařídil výhru Dallasu 2:1 ve Vancouveru.

Výsledky NHL:
New York Islanders - Vegas 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: 35. a 53. Tavares, 14. Ladd, 38. Barzal, 45. Clutterbuck, 49. Kuljomin - 10. Karlsson, 16. Tuch, 55. Miller. Střely na branku: 30:34. Diváci: 11 113. Hvězdy zápasu: 1.Tavares, 2. Bailey, 3. Kuljomin (všichni New York).
Philadelphia - Arizona 3:4 v prodl. (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Branky: 43. a 60. Couturier, 60. Weal - 3. Martinook, 8. Dvorak, 42. Perlini, 65. Goligoski. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 731. Hvězdy zápasu: 1. Goligoski (Arizona), 2. Couturier (Philadelphia), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
Columbus - Boston 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 2. Savard, 18. Jenner, 29. Motte, rozhodující sam. nájezd Panarin - 36. Bergeron (Pastrňák), 51. Krug (Pastrňák), 52. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 32:30. Diváci: 13 396. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. Pastrňák (Boston), 3. Motte (Columbus).
Ottawa - Montreal 3:8 (2:4, 1:2, 0:2)
Branky: 1. Pyatt, 9. Dzingel, 31. DiDomenico - 5. a 17. Huddon (na druhou Plekanec), 14. a 54. Lehkonen, 8. Pacioretty, 38. Galchenyuk, 40. Gallagher, 46. Plekanec. Střely na branku: 28:29. Diváci: 15 069. Hvězdy zápasu: 1. Hudon, 2. Lehkonen, 3. Plekanec (všichni Montreal).
Florida - Tampa Bay 5:8 (2:3, 1:3, 2:2)
Branky: 11. Ekblad, 20. Barkov, 26. Huberdeau, 46. McGinn (Vrbata), 52. Dadonov - 15. a 50. Stamkos, 3. Point, 5. Kučerov, 28. Palát, 30. Gourde (Palát), 36. Naměstnikov, 60. Strålman. Střely na branku: 23:38. Diváci: 9493. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa), 2. Barkov (Florida), 3. Vasilevskij (Tampa).
St. Louis - Los Angeles 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky: 28. Tarasenko, 31. Schwartz, 37. Gunnarson, 59. Sobotka - 34. Pearson, 38. Brown. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17 423. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Pearson (Los Angeles).
Vancouver - Dallas 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 47. Gagner - 24. Seguin, 63. Radulov. Střely na branku: 39:29. Diváci: 17 109. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. Markström (Vancouver), 3. Radulov (Dallas).
San Jose - Toronto 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. Pavelski, 45. Heed, 58. Ward - 13. Matthews, 59. Kadri. Střely na branku: 39:18. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Heed (San Jose), 2. Andersen (Toronto), 3. Pavelski (San Jose).