Boston - Dallas 2:3 PPKrejčí s Jeřábkem sbírali v NHL asistence, jejich týmy ale prohrály v prodloužení

New York/Praha

Čeští hokejisté se v NHL tentokrát pasovali do role asistentů. David Krejčí si připsal gólovou přihrávku v utkání s Dallasem, ale Bruins nakonec v prodloužení prohráli 2:3. Dokonce dva kanadské body za přihrávky zaznamenal obránce Montrealu Jakub Jeřábek, ale ani jeho tým nezvítězil. Canadiens ztratili zápas s NY Islanders rovněž v prodloužení poměrem 4:5. Jeřábek bodoval poprvé v NHL.

Útočník týmu New York Islanders John Tavares skóruje v prodloužení utkání NHL s Montrealem Canadiens. Gólman Carey Price (31) ani obránce Jakub Jeříbek mu v tom nedokázali zabránit.

Boston nabral doma do poloviny utkání manko, prohrával 0:2, ale když ještě před druhou přestávkou slovenský obr Zdeno Chára snížil, vrátili se Bruins do hry. V 52. minutě pak po přihrávce Krejčího srovnal gólově krok Spooner a zápas byl znovu otevřený. Nakonec dospěl do prodloužení, kde ho ve prospěch hostů rozhodl Seguin.

Hokejisté Los Angeles potvrdili, že mají v poslední době do ideální formy daleko. Na domácím ledě prohráli se Žraloky ze San Jose 1:4 a zaznamenali čtvrtý prohraný zápas v řadě. Český útočník Tomáš Hertl se v dresu vítězů ovšem neprosadil.

Colorado si poradilo před vlastním publikem s Anaheimem 3:1 a připsalo si sedmou výhru v řadě. Tým Avalanche na domácím ledě zdolal stejného soupeře i 15. října loňského roku a to stejným poměrem. Ducks nemají zrovna oslnivou formu, vyhráli jediný z posledních čtyř zápasů NHL. Za poražené se neprosadil český útočník Ondřej Kaše.

Montreal prohrál na domácím ledě s New Yorkem Islanders 4:5 v prodloužení. V dresu domácích byl hodně vidět český obránce Jakub Jeřábek, který si připsal dvě asistence. Na začátku deváté minuty za stavu 2:0 pro hosty Jeřábek přihrál Desůauriersovi a ten snížil na 1:2. Druhou bod za přihrávku pak český bek získal u trefy Drouina v závěru druhé třetiny, po níž Montreal korigoval na 3:4. Canadiens nakonec dovedli duel do prodloužení, ale tam rozhodl o vítězství hostů Tavares.

Výsledky zápasů NHL
Boston - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 37. Chára, 52. Spooner (Krejčí) - 24. Johns, 29. Radulov, 63. Seguin. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Chára (Boston).
Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 10. Nieto, 30. MacKinnon, 40. Wilson - 33. Wagner. Střely na branku: 29:34. Diváci: 16.090. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Söderberg, 3. MacKinnon (všichni Colorado).
Los Angeles - San José 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 53. Lewis - 5. Tierney, 29. Goodrow, 50. Boedker, 60. Thornton. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Tierney, 2. DeMelo, 3. Jones (všichni San Jose).
Montreal - NY Islanders 4:5 po prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Deslauriers (Jeřábek), 13. Byron, 40. Drouin (Jeřábek), 54. Pacioretty - 26. a 62. Tavares, 2. Beauvillier, 7. Barzal, 23. Pelech. Střely na branku: 56:24. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Barzal, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Galchenyuk (Montreal).