Detroit - Dallas 2:4

České hvězdy v Dallasu zazářily. Faksa s Hanzalem přispěli k výhře Stars

17. ledna 2018 05:06 - New York
(Aktualizováno: 17. ledna 2018 06:47)

Dva čeští hokejisté se střelecky prosadili v nočních zápasech NHL. Góly Radka Faksy a Martina Hanzala pomohly k výhře Dallasu 4:2 na ledě Detroitu.

Duane Burleson, ČTK/AP

Do utkání ale lépe vstoupili domácí. Už po 44 sekundách vstřelil úvodní branku zápasů Trevor Daley. Dallas ale ještě do první přestávky otočil skóre. Radek Faksa povedou tečí Lindellovi střely srovnal a Jason Spezza poté poslal Stars do vedení. Český útočník si připsal jedenáctý gól v sezóně.

Sestřih zápasu Detroit - Dallas

Detroit, v jehož bráně dostal přednost před Petrem Mrázkem Jimmy Howard, vyrovnal v polovině duelu, kdy se trefil Andreas Athanasiou, ale v přesilové hře 5 na 3 znovu udeřil Spezza. V závěrečné dvacetiminutovce dorazil Martin Hanzal pokus Remiho Elieho a stanovil konečné skóre. Pro píseckého rodáka to byl čtvrtý zásah.

Dallas zvítězil ve čtvrtém z posledních pěti střetnutích a patří mu pátá příčka v Západní konferenci. Detroit se krčí až na dvanáctém místě na Východě už s osmibodovou ztrátou na osmý Pittsburgh.

Sestřih zápasu NY Rangers - Philadelphia

U jediné branky Philadelphie v souboji proti New Yorku Rangers figuroval Radko Gudas. Důrazný obránce nahazoval puk na brankáře Henrika Lundqvista a před ním clonící Jordan Weal kotouč usměrnil přesnou tečí do brány. Jezdci ale dokázali vývoj utkání otočit a zvítězili 4:1. Jakub Voráček své bodové konto nerozšířil, přesto stále vévodí statistice v počtu asistencí v celé NHL. Do třetí třetiny nastoupil Michal Neuvirth, z osmi střel neinkasoval.

Sestřih zápasu Arizona - San Jose

Asistenci zapsal i Tomáš Hertl ze San Jose. Čtyřiadvacetiletý hráč figuroval u přesilovkové souhry Žraloků, na jejímž konci byl Joe Thornton. O svém vítězství nad Arizonou však musel kalifornský celek rozhodnout až v samostatných nájezdech.

NHL:
Toronto - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 51. C. Brown - 60. Steen, 62. Dunn. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.951. Hvězdy utkání: 1. Dunn, 2. Steen (oba St. Louis), 3. C. Brown (Toronto).
NY Islanders - New Jersey 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 2. A. Lee - 33. a 35. Severson, 16. Palmieri, 39. T. Hall. Střely na branku: 26:42. Diváci: 12.695. Hvězdy utkání: 1. Severson, 2. T. Hall (oba New Jersey), 3. A. Lee (Islanders).
Arizona - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Martinook, 47. Richardson - 6. J. Thornton (Hertl), 21. Boedker, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 32:22. Diváci: 11.961. Hvězdy utkání: 1. Pavelski (San Jose), 2. Richardson (Arizona), 3. J. Thornton (San Jose).
Detroit - Dallas 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 1. Daley, 32. Athanasiou - 9. a 35. Spezza, 3. Faksa, 50. Hanzal. Střely na branku: 15:26. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Spezza (Dallas), 2. Athanasiou (Detroit), 3. J. Klingberg (Dallas).
Nashville - Vegas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Fiala. Střely na branku: 27:43. Diváci: 17.150. Hvězdy utkání: 1. Saros, 2. Fiala, 3. P.K. Subban (všichni Nashville).
NY Rangers - Philadelphia 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky: 7. a 38. Rick Nash, 17. J.T. Miller, 20. P. Carey, 31. Grabner - 3. Weal (Gudas). Střely na branku: 29:26. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 20 minut, z osmi střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. H. Lundqvist, 3. J.T. Miller (všichni Rangers).