Chicago - San Jose 3:1Rekordman Hyka se trefil už i v NHL, Rutta ničil Žraloky

New York

První branku v NHL vstřelil ve svém třetím soutěžním utkání za Las Vegas boleslavský odchovanec Tomáš Hyka. Večer netradičních českých střelců pak podtrhl Jan Rutta. Sedmadvacetiletý obránce Chicaga si připsal dva body za gól a asistenci při vítězství nad San José.

Český hokejový útočník Las Vegas Tomáš Hyka se raduje ze svého prvního gólu v NHL do sítě Vancouveru.

Zatím byl známý tím, že vstřelil vůbec první gól klubu z Las Vegas v jeho historii, v letní přípravě se tak stalo proti Los Angeles a jeho stopu do análů klubu z města hříchu už nikdo nevymaže. Teď si ho však fanoušci lídra Západní konference budou pamatovat také pro jeho první soutěžní branku.

Hyka, který se zatím potloukal především farmou v Chicagu, se prosadil hned ve třetí minutě nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru, našel si kotouč, který gólman Vancouveru Anders Nilsson neudržel, a bez problémů ho už dopravil do prázdné branky.

Po vyrovnané první třetině (2:2) si domácí v prostředním dějství vypracovali tříbrankový náskok. V 39. minutě zvýšil na 5:2 pětadvacetiletý Nosek, který ujel v přečíslení dvou na jednoho a místo přihrávky zvolil střelu. Po třech bodech nasbírali útočníci Golden Knights William Karlsson (2+1) a Reilly Smith (0+3). Nováček z Nevady vystřídal na první místě v lize Tampu Bay.

Skvělým výkonem se činil také Jan Rutta. Rodák z Písku se střelecky prosadil v 26. minutě. Forvard Anthony Duclair na pravém kruhu vybídl najíždějícího českého beka ke střele, kterou zblokoval útočník Melker Karlsson. Bývalý hráč Chomutova si však odražený puk našel a najel si s ním do mezikruží, odkud překonal gólmana Martina Jonese.

Centr Nick Schmaltz si trefou na 2:0 zkraje závěrečné třetiny nadělil dárek k 22. narozeninám. Asistencí se podílel i na Ruttově brance. Sharks vstřelili kontaktní gól, ale v poslední minutě přidal pojistku do prázdné branky při power play hostů střední útočník Arťom Anisimov. Rutta si díky nahrávce připsal druhý bod v zápase.

Minnesota porazila New York Rangers v Madison Square Garden 4:1 a zvítězila potřetí za sebou. Na všech trefách se podíleli útočníci Mikael Granlund a Eric Staal, kteří zaznamenali shodně dvě branky a dvě přihrávky.

Skvělou formou se prezentuje úřadující šampion z posledních dvou let Pittsburgh. Z Caroliny si Penguins odvezli výhru 6:1 a přemožitele už nenašli v šesti utkáních po sobě. Třemi body k tomu přispěli útočníci Phil Kessel (2+1), Jevgenij Malkin a Jake Guentzel (oba 1+2).

Výsledky NHL
NY Rangers - Minnesota 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 23. Fast - 17. a 50. Mikael Granlund, 19. a 41. E. Staal. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Mikael Granlund, 2. E. Staal, 3. Suter (všichni Minnesota)
Carolina - Pittsburgh 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky: 23. Teräväinen - 27. a 29. Kessel, 14. Guentzel, 21. Määttä, 50. Crosby, 53. Malkin. Střely na branku: 28:39. Diváci: 18 180. Hvězdy utkání: 1. Guentzel, 2. Kessel, 3. Määttä (všichni Pittsburgh)
Chicago - San Jose 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 26. Rutta, 43. N. Schmaltz, 60. Anisimov (Rutta) - 53. Meier. Střely na branku: 36:43. Diváci: 21 906. Hvězdy utkání: 1. N. Schmaltz, 2. Berube, 3. Duclair (všichni Chicago)
St. Louis - Winnipeg 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Petan, 11. Wheeler, 19. Connor, 27. Laine. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 912. Hvězdy utkání: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler, 3. Connor (všichni Winnipeg)
Vegas - Vancouver 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
Branky: 15. a 26. W. Karlsson, 3. Hyka, 27. Marchessault, 39. Nosek, 59. D. Perron - 12. Bärtschi, 14. Vanek, 45. D. Sedin. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 207. Hvězdy utkání: 1. W. Karlsson, 2. R. Smith, 3. Hyka (všichni Vegas)