Pittsburgh - Philadelphia 1:5Stav série 1:1Voráček pomohl Flyers vyrovnat sérii s Pittsburghem, Mrázek zůstal na lavičce

Pittsburgh/Praha

Philadelphia ve druhém utkání play off zabrala, zvítězila 5:1 a srovnala stav osmifinálové série s Pittsburghem. Jednou gólovou přihrávkou k tomu přispěl i Jakub Voráček. Winnipeg naproti tomu vyhrál i druhý zápas s Minnesotou a stejně tak si vedlo i Vegas proti Los Angeles.

Jakub Voráček (93) z Philadelphie bojuje v rohu kluziště o puk s pittsburským Jevgenijem Malkinem (71). Celou situaci v pozadí sleduje Radko Gudas (3).

Do druhého zápasu s Pittsburghem nastoupil na úkor Petra Mrázka znovu Brian Elliott, který v úvodním souboji play off (0:7) inkasoval pět branek, tentokrát ale nic podobného nedopustil.

Philadelphii, jež do utkání nastoupila ve stejné sestavě jako naposledy, dostal do vedení Shayne Gotisbehere, ve druhé třetině pak dosavadní náskok zdvojnásobil Sean Couturier. Za výhrou Flyers nakonec poslal povedený začátek třetí části, kdy na 4:0 zvýšili Travis Konecny a za Voráčkovy asistence Nolan Patrick.

Pittsburgh pak snížil zásluhou Hornqvista, a to už za 17 vteřin, Philadelphia však utkání za přispění Elliottova výkonu dovedla až ke zdárnému konci, další gólovou pojistku přidal v samotném závěru Andrew MacDonald – 5:1

Stav série mezi Philadelphií a Pittsburghem je tedy srovnaný. Z týmu Penguins druhé utkání nedohrál obránce Kris Letang.

Winnipeg vede už 2:0

Ve Winnipegu se na první gól čekalo až do poloviny zápasu, trpělivost se ale nakonec vyplatila. Domácí obránce Tyler Myers zariskoval a jako poslední hráč zvolil kličku, kterou se dostal do střelecké pozice a přesně zamířil z pravého kruhu ke vzdálenější tyči.

Zbývající tři branky přidali Wild, kteří soupeře přestříleli 44:17, v rozmezí 48. až 58. minuty. Hosté poté alespoň připravili o čisté konto Connora Hellebuycka.

Vegas zdolalo Los Angeles i podruhé v sérii, tentokrát 2:1 ve druhém prodloužení. Rozhodující branku dal až v 96. minutě utkání Erik Haula.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 46. Hörnqvist - 20. Gostisbehere, 21. Couturier, 42. Konecny, 46. Patrick (Voráček), 60. MacDonald. Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.648. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Elliott, 3. Provorov (všichni Philadelphia). Stav série: 1:1.
Západní konference - 2. zápas:
Winnipeg - Minnesota 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 29. Myers, 48. Stastny, 50. Copp, 58. Laine - 60. Parise. Střely na branku: 44:17. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Roslovic, 3. Laine (všichni Winnipeg). Stav série: 2:0.
Vegas - Los Angeles 2:1 v druhém prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. Tuch, 96. Haula - 36. LaDue. Střely na branku: 56:30. Diváci: 18.588. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Schmidt (oba Vegas), 3. Quick (Los Angeles). Stav série: 2:0.