Los Angeles - Las Vegas 0:1Stav série 0:4V play off NHL končí první tým! Washington vydřel výhru, Winnipeg má mečbol

V nejkratším možném termínu postoupili do 2. kola play off NHL hokejisté Vegas. Nováček soutěže udolal Los Angeles i ve čtvrtém duelu, tentokrát 1:0 a celou sérii ovládl 4:0 na zápasy. Až druhé prodloužení přineslo rozuzlení v třetím zápase mezi Columbusem a Washingtonem. První vítězství Capitals v sérii zařídil svým důrazem v brankovišti Eller a tým z hlavního města USA snížil stav na 1:2 na zápasy. Mečbol si vybojovali hráči Winnipegu. Jets vyhráli na ledě Minnesoty 2:0 a v sérii vedou 3:1 na zápasy.

Hokejisté Vegas se radují z rozhodující trefy ve čtvrté zápase.

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, série mezi Vegas a Los Angeles byla enormně vyrovnaná. Každý zápas skončil rozdílem jednoho gólu, vždy ve prospěch nevadského celku.

Klíčovou postavou byl brankář Golden Knights Fleury, který dvakrát vychytal čisté konto a  celkově dostal jen tři góly. Rozhodující branku ve čtvrtém utkání vsítil ve 25. minutě po nezištné přihrávce Smitha McNabb.

Příštím soupeřem Vegas bude lepší z dvojice San Jose - Anaheim. Sharks vedou 3:0 na zápasy.

Svěřenci kouče Barryho Trotze byli před zápasem v těžké situaci. Oba domácí duely Ovečkin a spol. prohráli, takže museli zabrat. V opačném případě by čelili hrozbě vyřazení.

Capitals vstoupili do střetnutí lépe. Už v 6. minutě tečoval střelu Niskanena od modré Wilson. Domácí ale dokázali srovnat, když přesně vypálil Dubois, hostům ale vedení záhy vrátil v přesilovce 5 na 3 Carlson.

I podruhé ale Blue Jackets srovnali krok. Ovečkin v útočném pásmu ztratil puk a Atkinson s Panarinem ukázkově sehráli situaci 2 na 1.

Na rozhodující gól se čekalo až do druhého prodloužení, kdy Washington přečíslil obranu Columbusu, Smith-Pelly vystřelil, jeho pokus Bobrovskij jen vyrazil před sebe a rozjetý Eller i s pomocí smolné teče obránce Werenskiho spustil gejzír radosti Capitals. Čtvrtý duel série se hraje v pátek.

Blízko postupu do 2. kola jsou hokejisté Winnipegu. Jets potřetí zdolali Minnesotu, tentokrát 2:0 na jejím ledě. Obě branky vstřelil v závěru první a třetí třetiny Scheifele.

Své první čisté konto v kariéře v play off vychytal brankář Hellebuyck, který je společně s Rinnem z Nashvillu a Vasilevskim z Tampy Bay v nominaci na Vezinovu trofej (cena pro nejlepšího brankáře sezóny).

Páté utkání je na programu v sobotu na ledě kanadského týmu.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Columbus - Washington 2:3 ve druhém prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 32. Dubois, 45. Panarin - 26. Wilson, 35. Carlson, 89. Eller. Střely na branku: 35:45. Diváci: 19.337. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Eller (Washington). Stav série: 2:1.
Západní konference - 4. zápasy:
Minnesota - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. a 60. Scheifele. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.277. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck (Winnipeg), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Scheifele (Winnipeg). Stav série: 1:3.
Los Angeles - Vegas 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 25. McNabb. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Vegas), 2. Quick (Los Angeles), 3. McNabb (Vegas). Konečný stav série: 0:4.