Toronto - Boston 3:1Stav série 3:3Plekanec zastínil v zámoří české hvězdy

Toronto/Praha

Český útočník Tomáš Plekanec byl ústřední postavou Toronta, v šestém utkání prvního kola play off NHL proti Bostonu. Domácí tým vyhrál 3:1 a Plekanec se na tom podílel gólem a asistencí. V barvách Bruins si bod za gólovou přihrávku připsal útočník David Krejčí. Do druhého kola play off postoupil Washington po vítězství 6:3 v Columbusu.

Útočník Toronta Maple Leafs Tomáš Plekanec byl ústřední postavou svého týmu v utkání s Bostonem.

Toronto dobře vědělo, že když nezvládne domácí duel s Bruins, sezóna pro něj skončí. Po bezbrankové první třetině se začalo pěkně zostra a už po 62 sekundách hosté vedli. Na akci, kterou zakončil gólem DeBrusk, se podílel přihrávkou David Krejčí.

Radost ale bostonský celek ani nestihl vychutnat. Za pětatřicet sekund bylo totiž vyrovnáno, když se trefil Nylander. A krátce po polovině utkání už tým Maple Leafs vedl. Přihrávku Plekance zužitkoval ve vedoucí trefu Marner. Největší chvíle českého útočníka v dresu Toronta ale měla ještě přijít. V předposlední minutě mu totiž Marner gólovou přihrávku vrátil a Plekanec zásahem do prázdné branky potvrdil vítězství Toronta. Stav série je nyní 3:3 na utkání.

Ve stejné pozici jako Toronto byl v domácím duelu i Columbus. Jenže ten před vlastními fanoušky povinnost nezvládl a Washington může slavit postup. Do vedení šli Capitals v první třetině po zásahu Orlova. Tohle manko ještě Blue Jackets srovnali ve druhé části hry, jenže pak začal úřadovat ruský bohatýr Ovečkin a dvěma góly převážil duel na stranu hostů.

Dubois sice na začátku třetí části hry dal domácím korekcí skóre malou naději, že sezóna ještě končit nemusí, ale to bylo jen zdání. Washington dalšími dvěma údery rozhodl, že se žádné drama konat nebude. Ranou do vazu domácím byl zejména gól Stephensona v oslabení na 2:5.

Foligno pak sice ještě snížil, ale úspěch Capitals podtrhla trefa Ellera do prázdné branky. Slavit postup mohl i útočník Jakub Vrána a obránce Michal Kempný.

Výsledky zápasů 1. kola play off NHL
Východní konference 6. zápasy
Columbus - Washington 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky: 29. a 49. N. Foligno, 43. Dubois - 33. a 39. Ovečkin, 13. Orlov, 44. Smith-Pelly, 46. Stephenson, 60. Eller. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.667. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Holtby (oba Washington), 3. N. Foligno (Columbus).
Konečný stav série 2:4 na zápasy
Toronto - Boston 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. W. Nylander, 34. Marner (Plekanec), 59. Plekanec - 22. De Brusk (Krejčí). Střely na branku: 30:33. Diváci: 19.604. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Marner, 3. W. Nylander (všichni Toronto).
Stav série 3:3.