Rubriky:

Ostatní

Živě

Kontroverzní nájezd ve Švýcarsku! Uznali byste ho?

1. listopadu 2018 13:17 - Rapperswil/Praha

Mimořádně kontroverzní moment přinesl závěr úterního utkání nejvyšší švýcarské hokejové ligy mezi posledním Rapperswilem a předposledním Davosem. V páté sérii samostatných nájezdů se rozjel na branku domácích útočník Davosu Enzo Corvi a věděl, že pokud gólmana Nyffelera překoná, zajistí svému týmu bod navíc, protože žádný z předchozích devíti exekutorů (včetně Radka Smoleňáka z Rapperswilu) v nájezdu neuspěl. Pětadvacetiletý Švýcar gól opravdu vstřelil, otázkou ale je, jestli jeho trefa měla platit...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Corvimu, jenž na letošním šampionátu v Dánsku pomohl švýcarskému národnímu týmu k překvapivému zisku stříbrných medailí, totiž během nájezdu utekl puk a zdálo se, že kotouč nepokračuje v souvislém pohybu vpřed, jak by podle pravidel měl.

Rozhodčí však celou situaci nevyhodnotili jako porušení pravidel, takže Corvi mohl v nájezdu pokračovat a povedeným blafákem do forhendu nakonec rozhodl o výhře Davosu 2:1.

Co říkají hokejová pravidla:
Trestné střílení se považuje za ukončené, jakmile:
1. Puk opustí hůl hráče v poli vystřelením.
2. Brankář zachytí střelu.
3. Hráč neudrží puk v souvislém pohybu vpřed.
4. Puk se dotkne hrazení kdekoli mezi střední čárou a čárou zakázaného uvolnění a nejde přímo do branky.
5. Puk přejde čáru zakázaného uvolnění jakkoli a kdekoli.
6. Je vstřelen gól.
škv, Sport.cz

Uznali byste, kdybyste byli rozhodčím, Corviho gól?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.