Hokejová lahůdka! Protihráči jen koukali, jak je šestnáctiletý talent vycvičil

Victoria/Praha

V zámořské juniorské Western Hockey League nastupuje i proti o čtyři roky starším protihráčům, přehnaným respektem ale teprve šestnáctiletý americký hokejista Cross Hanas rozhodně netrpí. Útočník Portlandu to ukázal v utkání na ledě Victorie, při němž se blýskl parádní individuální akcí zakončenou gólem.

Útočník Cross Hanas z týmu Portland Winterhawks.

Hanas se po čtyřech minutách duelu za bezbrankového stavu zmocnil kotouče ve vlastní třetině a namířil si to s ním přímo k brance soupeře. Jednomu bránícímu soupeři se vyhnul, druhého se pak zbavil pohlednou stahovačkou.

Před gólmanem Victorie se pak rozhodl nezakončovat z poměrně ostrého úhlu, místo toho branku s pukem na holi objel a z druhé strany pak přesně zacílil.

Hanas v zápase vstřelil i svůj druhý gól, Portlandu to ale k bodům nepomohlo. Domácí Victoria zvítězila 7:4.