Rusko - Finsko 5:0Hokejová show se vším všudy. Zápas Ruska s Finskem sledovalo přes 70 tisíc diváků

Moskva

Poslední zápas hokejového Channel One Cupu měl gigantickou tečkou. Zápas domácí sborné s Finskem se totiž odehrál před zraky více než 70 tisíc fanoušků na fotbalovém stadionu Petrohradu. A Rusové pro své fanoušky nachystali pořádnou hokejovou show. Finy porazili 5:0 a suverénně domácí turnaj, který spadá do Euro Hockey Tour, ovládli.

Na zápas Ruska s Finskem zavítalo 71 381 diváků.

Utkání se hrálo v Gazprom Areně, kde se mimochodem hrálo i mistrovství světa ve fotbale. Do ochozů si našlo cestu celkově 71 381 diváků, kteří vytvořili elektrizující atmosféru. Více diváků navštívilo jen 7. května 2010 zápas mistrovství světa na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu, kde se sešlo 77 803 fanoušků.

Podporu z hlediště dokázali ruští hokejisté dokonale využít. Finům nasázeli pět gólů a zápas, i celý turnaj, si zcela podmanili. První branky se zaplněné ochozy v Petrohradu dočkaly minutu před koncem první třetiny, kdy otevřel skóre Kaprizov. Ve 26. minutě zvýšil při Partanenově vyloučení Tokranov.

Sborná využila v polovině utkání i další početní výhodu při Ojamäkiho pobytu na trestné lavici, kdy se trefil bek Něstěrov. Hned za 49 sekund zvýšil další zadák Gavrikov už na 4:0. Výsledek dovršil v 55. minutě Grigorenko. Gólman Šesťorkin si výjimečný zápas vychutnal s čistým kontem.

A jak uvádí ruský novinář Igor Eronko, duel pod širým nebem nebude v Petrohradu výjimkou. Místní hokejový klub by se na tomto stadionu chtěl utkat s některým z týmů z NHL.

Fanoušci se mohou těšit na stejném místě ještě na duel KHL mezi domácím SKA a CSKA Moskva, který se bude hrát v sobotu 22. prosince.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Petrohradu, součást Euro Hockey Tour:
Rusko - Finsko 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Kaprizov (Jelesin, M. Grigorenko), 26. Tokranov (Gusev, Plotnikov), 30. Něstěrov (Kuzmenko), 31. Gavrikov (Barabanov, Tokranov), 55. M. Grigorenko (Šalunov, Blažijevskij). Rozhodčí: Hodek, Hradil (oba ČR) - Šalagin, Šišlo (oba Rus). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 71.381.
Rusko: Šesťorkin - Něstěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Pedan, Vasilevskij - M. Grigorenko, Loktionov, Kaprizov - Gusev, Prochorkin, Barabanov - Kadějkin, Andronov, Plotnikov - Kuzmenko, Kablukov, Ketov. Trenér: Ilja Vorobjov.
Finsko: Ortio - Hakanpää, Leskinen, Virtanen, Friman, Hietanen, Jürgens, Vainio, Jokipakka, Lindbohm - J. Peltola, Sallinen, Junttila - Puustinen, Kalapudas, Rajala - Turunen, Luostarinen, Partanen - Hakulinen, J. Lajunen, Ojamäki. Trenéři: Jukka Jalonen.