Česko - Švédsko 5:3Fantastický úspěch na MS! České hokejistky po šesti letech porazily Švédsko

České hokejistky zvítězily na mistrovství světa v Espoo nad Švédskem 5:3 a ve skupině B vyhrály i druhý zápas. Dva góly vstřelila Natálie Mlýnková. Severský tým porazily svěřenkyně trenéra Petra Nováka po šesti letech, naposledy se jim to podařilo na šampionátu v Ottawě.

České hokejistky se radují z výhry nad Švédkami na MS.

Zatímco Češky vstoupily do turnaje výhrou nad nováčkem Francií 3:1, Švédky ve čtvrtek podlehly Německu 1:2 po samostatných nájezdech. A první vítězství si nedokázaly připsat ani tentokrát.

V úvodu česká čtveřice neubránila oslabení, tři vteřiny před návratem vyloučené Lédlové otevřela skóre Hanna Olssonová. Na vyrovnání Mlýnkové pak ještě v první třetině odpověděla Nordinová.

Mlýnková ale byla při střelecké chuti a přesilovku díky ní využil i český tým. Další švédský nedovolený zákrok pak potrestala Přibylová a v poslední třetině zvýraznila náskok Křížová.

Švédky odvolaly brankářku už čtyři minuty před koncem a Grahmová snížila. V poslední minutě se nejprve blýskla gólmanka Peslarová proti dorážce z bezprostřední blízkosti a Vanišová na druhé straně kluziště definitivně rozhodla.

Mistrovství světa hokejistek v Espoo (Finsko):
Skupina B:
ČR - Švédsko 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Mlýnková (Hymlárová), 29. Mlýnková (Tejralová, Hymlárová), 37. Přibylová (Studentová, Mrázová), 50. Křížová (Mrázová), 60. Vanišová (Horálková) - 7. H. Olssonová (Adolfssonová, Rasková), 15. Nordinová (Rasková), 58. Grahmová (Nordinová). Rozhodčí: Nakajamaová (Jap.), Senuková (Kan.) - Jaatinenová (Fin.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 1024.
Japonsko - Německo 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)