Natržené plíce, svaly, otřes mozku, zlomeniny... I tak ale hokejisté hráli finále play-off

20. dubna 2019 07:52 - Nitra/Praha

Hokejisté Nitry se museli během play-off slovenské hokejové extraligy vyrovnávat s řadou více či méně závažných zdravotních komplikací svých hráčů. I přes obrovský počet zraněných ale dokázali dokráčet až do finále, když vyřadili Trenčín a Zvolen. O titul je připravila až Banská Bystrica. Během bojů o trofej mlčeli, nyní ale zveřejnili, veškerá zranění, která je během cesty zvané play-off brzdila. S čím vším se nitranští hráči potýkali?

 

Facebook: HK Nitra, foto: M. Slávik

Asi nejvážnější zranění utrpěl Judd Blackwater. Po bodyčeku jednoho ze soupeřů mu posunutá kost způsobila propíchnutí plíce. „Absolvoval operaci v Nitře a ležel na JIP. I přesto chtěl zasáhnout do finále, ale s touto diagnózou mu to lékaři vysloveně zakázali," uvádí klub na svých webových stránkách.

Jen o něco lépe dopadl Miroslav Pupák. Ten po faulu utrpěl otřes mozku a přestože se dvakrát zkoušel na led vrátit, vždy to bylo jen na chvíli, neboť stále trpěl závratěmi.

https://www.facebook.com/hknitra/posts/2475602699150939

Potrhané vazy v rameni potkaly Kenneyho Morrisona, natržené svaly mezi žebry zase Kalea Kerbashiana, Juraje Majdana a Dalibora Bortňáka, který i přes další komplikace odehrál úplně každý zápas.

Hráči se dále museli potýkat třeba s vysokými horečkami přes 39 stupňů (Branislav Mezei), vyraženými zuby (hned o sedm přišel Róbert Lantoši), žaludečními problémy (Branislav Rapáč, Adrián Sloboda) či zlomeninou lícní kosti (Juraj Šiška). A ve výčtu bychom mohli pokračovat dále.

https://www.facebook.com/hknitra/posts/2473318832712659

Celkově hokejový klub z Nitry na svém webu zmiňuje třináct hráčů, kteří se během play-off museli potýkat s více či méně závažnými potížemi. To je v podstatě polovina kádru. Mnoho hráčů se navíc nevyrovnávalo pouze s jedním omezením, ale trápilo je více zdravotních komplikací současně.

I přesto ale Nitra dokráčela až do finále. Většina z těchto hráčů navíc i přes značné omezení do zápasů nastupovala. Podle klubu hráli pod injekcemi proti bolesti a ve volných dnech v podstatě netrénovali. „Jsme přesvědčení, že po tom všem budete na toto stříbro hledět s pocitem hrdosti a ve vašich očích určitě bude mít zlatý lesk," obrací se klub z Nitry k fanouškům.

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.