Živě

ČR - Finsko 7:2

Hokejbalisté porazili na MS Finsko a zůstali bez bodové ztráty

17. června 2019 21:22 - Košice

Čeští hokejbalisté porazili na mistrovství světa v Košicích Finsko 7:2 a zůstali po třech zápasech bez ztráty bodu. V úterý od 17:00 budou svěřenci trenéra Jiřího Mašíka bojovat s domácím Slovenskem o první místo ve skupině A1.

Češi se dostali do vedení po 109 vteřinách hry díky Hnízdilovi a v deváté minutě zvýšil při Lindforsově vyloučení Bílý. Ještě v první třetině sice snížil Hukki, ale ve 20. minutě vrátil Mašíkovu výběru dvoubrankový náskok opět Bílý.

Ve druhé dějství se trefili také Filip a Král. Ve 33. minutě při přesilovce pěti proti třem sice zkorigoval stav Jeskanen, ale potom se prosadili v početních výhodách také Filip a Zvonek.

České hokejbalistky zdolaly Kanadu 1:0 po samostatných stříleních. Rozhodla Němcová a Kanaďanky ztratily první body na turnaji.

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:
Muži:
Skupina A1:
ČR - Finsko 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Branky: 9. a 20. Bílý, 22. a 36. Filip, 2. Hnízdil, 29. Král, 41. Zvonek - 12. Hukki, 33. Jeskanen.
USA - Velká Británie 12:1 (4:1, 5:0, 3:0).
ČR - Kanada 1:0 po sam. stříleních
Branka: rozhodující sam. střílení Němcová.
Slovensko - Velká Británie 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.