Rubriky:

Ostatní

Živě

Vážné zranění! Bývalý hokejový reprezentant Alinč leží v nemocnici a nekomunikuje

11. července 2019 11:06 - Praha

Bývalý útočník české a československé hokejové reprezentace Jan Alinč leží už přes dva měsíce ve vážném stavu v jedné z pražských nemocnic. Sedmačtyřicetiletý rodák z Loun, který před pětadvaceti lety startoval na zimních olympijských hrách v Lillehammeru, narazil 6. května při rekreačním utkání v inline hokeji hlavou na mantinel a od té doby nekomunikuje. Informoval o tom deník Blesk.

 

Petr Horník, Právo

Vyrazil si s přáteli zahrát na Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově inline hokej, jenže zábava s kamarády skončila jeho vážným zraněním.

„Kluci si přišli tréninkově zahrát. Honza jenom trochu škobrtnul a narazil na mantinel. Nikdo netušil, že z toho bude takové vážné zranění," řekl Blesku svědek události, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Jan Alinč oblékal i dres Karlových Varů.

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Pro Alinče, který za českou resp. československou reprezentaci odehrál 59 zápasů s bilancí dvanácti gólů, musel přiletět vrtulník Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, který ho transportoval do jedné z pražských nemocnic.

Bývalý šikovný centr prý i více než dva měsíce od osudného nárazu na mantinel zůstává hospitalizován ve velmi vážném stavu. „Honza prý stále nekomunikuje," uvedl výše zmíněný svědek.

Alinč do velkého hokeje nakoukl v Litvínově, se kterým v tuzemské nejvyšší soutěži získal dvě stříbra a jeden bronz. Ten má i se Slavií, extraligu hrál i za Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Vyzkoušel si rovněž angažmá ve Finsku, Švédsku a Německu. Aktivní kariéru ukončil po sezoně 2017/18, kterou strávil v druholigovém Mostě.

škv, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.