Jágrův útok řádil, fanoušky Rytířů pobavila i ostrá bitka

Kladno

Jágrův útok řádil a hokejoví Rytíři Kladno si připsali druhou výhru v přípravě na extraligovou sezonu. Nad německým druholigovým soupeřem Lausitzer Füchse vyhráli Středočeši 5:1. Utkání okořenil parádní bitkou bez rukavic obránce Martin Kehar.

Jaromír Jágr se mohl radovat z výhry Rytířů v přípravě

Rytíři se gólově prosadili chvíli před koncem první třetiny. A legendární útočník s číslem 68 byl u toho, když našel Zikmunda. Ten vybruslil před brankoviště a procedil kotouč do sítě. A Jágrův útok byl na ledě i při druhém gólu Rytířů, který padl v úvodu prostřední dvacetiminutovky. Stach zkoušel najít přihrávkou Romančíka, ale hráči německého týmu srazili touš do vlastní sítě. Prostřední část hry pak Kladnu vyšla báječně, německému soupeři nasázeli v této části hry celkem tři branky.

Středočeši měli navrch i v závěrečné části hry. Jágr obkroužil klec a našel na druhém kruhu Stacha, jenže proti jeho ráně se vymrštil gólman. Carruth se zaskvěl také proti zakončení Jágra, když se stihl výborně přemístit k druhé tyči.

Pak se čestné trefy dočkaly i německé Lišky. Snížily na 4:1, potom ještě odvolaly gólmana a na ledě se začalo jiskřit. Fanoušky pobavila i ostrá bitka. Kehar shodil rukavice a porval se s Breitkreuzem. V poslední minutě pak Rytíři korunovali svou výhru zásahem Brendana O'Donnella.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Dukla Trenčín - HC Energie Karlovy Vary 9:3 (3:2, 4:1, 2:0)
Branky: 16., 22. a 32. Coughler, 12. a 37. Lapšanský, 13. Sojčík, 38. Bartovič, 42. Šišovský, 52. Alderson - 2. T. Mikúš, 15. Hlava, 37. Eminger.
Rytíři Kladno - EHC Lausitzer Füchse 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 16. Zikmund, 25. Stach, 28. Š. Jelínek, 35. Hajný, 60. O'Donnell - 54. Hammond.
Memoriál Zbyňka Kusého:
Finále:
HC Dynamo Pardubice - HC Košice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 20. M. Látal, 57. Mandát, 59. Tybor - 27. a 37. Haščák, 20. Vrábeľ, 58. Majdan, 60. Chovan.
O 5. místo:
Mountfield Hradec Králové - Orli Znojmo 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky: 23. a 54. Rosandič, 7. Červený, 11. Dragoun, 56. Kubík - 45. Bowles, 45. P. Beránek, 55. Oščádal.