Rubriky:

Ostatní

Živě

Remíza by tomu slušela. A gól v závěru? Nevím, co se tam stalo, říká brankář Plzně

12. listopadu 2019 22:39 - Plzeň

Vidina účasti mezi nejlepšími osmi týmy Ligy mistrů se plzeňským hokejistům po úvodní osmifinálové bitvě o něco vzdálila. S houževnatým Lausanne sice sehráli dobrou partii, jenže po přesilovkové trefě Joela Genazziho v samém závěru budou příští úterý v zemi helvétského kříže dohánět jednogólový deficit.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Byl to bruslivý zápas, který jsme odehráli docela slušně. Snažili jsme se hrát hodně s pukem. Bohužel my jsme přesilovku nevyužili, oni jo," mrzela trenéra Ladislava Čiháka porážka 1:2.

„Vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Remíza by tomu slušela víc," ušklíbl se brankář Dominik Frodl. Rozhodující gól přitom inkasoval v čase 56:41, kdy Genazzi po úniku poslal puk pod horní tyč. „Nevím, co se tam stalo. Najednou jel sám na bránu, bohužel mi to propadlo, ale Lausanne takhle hrálo celý zápas. Čekali na nás ve středním pásmu, neměli tolik střel, snažili se to hrát do prázdné brány," poznamenal Frodl.

Zleva brankář Plzně Dominik Frodl, Cory Emmerton z Lausanne a Lukáš Kaňák z Plzně.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Švýcaři ukázali kvalitu, přesto je ve 35. minutě zchladil Pour, když zavěsil pod víko. Domácí radost však po pouhých 210 sekundách uhasil ranou Vermin. „Škoda, že jsme neudrželi vedení do druhé přestávky," litoval Čihák, jenž těsně před koncem duelu riskl hru v šesti. „I když vím, že se ve dvojzápase sčítají góly, stejně jsem chtěl zkusit vyrovnat," vysvětloval.

Smolná prohra. Indiáni v prvním zápase o čtvrtfinále Ligy mistrů padli

Plzeňští se znovu potýkali s početnou marodkou. Scházel i elitní centr Mertl, jehož v první formaci zastoupil Kracík, který nastoupil s Gulašem a teprve 17letým Malátem. „Přece ho člověk neutopí ve čtvrté lajně. Jestli si chcete vytáhnout mladého kluka, musíte mu dát čuchnout a být s ním trpělivý. Odehrál to perfektně," chválil juniora Čihák. „Zítra půjde do školy, aby si plnil povinnosti tam. Jestli si ho vytáhneme i na páteční zápas, se ještě rozhodneme," doplnil kouč a navzdory prohře neskládá v odvetě zbraně.

„Musíme stát nohama na zemi, a pokud je někdo lepší, silnější a zkušenější, tak to musíme sportovně uznat. To ale neznamená, že se o to ve Švýcarsku neporveme," ujišťuje.

Jan Švanda, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.