Rubriky:

Ostatní

Do Utkání hvězd KHL se dostal díky jménu neznámý Bělorus Greckij

2. prosince 2019 16:06 - Moskva

Legendární hokejista Wayne Gretzky už sice dávno nehraje, teď ale vzpomínky na něj ožívají. Na scéně je totiž jeho "skoro" jmenovec. V Kontinentální hokejové lize jen osm zápasů a nepřipsal si ani bod, i tak si ale vysloužil Vjačeslav Greckij nominaci k Utkání hvězd.

 

Profimedia.cz

Dvaadvacetiletému běloruskému útočníkovi z Dinama Minsk k tomu pomohlo známé hokejové jméno umocněné číslem 99, které nosil na dresu jeho skoro jmenovec a nejslavnější hokejista všech dob Wayne Gretzky. Dědeček kanadské legendy se narodil v běloruském Grodnu a za Atlantik odešel krátce před bolševickou revolucí v Rusku v roce 1917.

Nováček v KHL Greckij hraje v zápasech Dinama jen pár minut, zatím si nepřipsal gól ani asistenci. I tak se fanouškům nejhoršího týmu soutěže povedlo díky mobilizaci na internetu protlačit ho v hlasování do první trojice zastupující Tarasovovu divizi před útočnou hvězdu CKSA Moskva Kirilla Kaprizova.

Greckij dostal 2992 hlasů, nejvíc ze všech hráčů v poli. Lépe dopadli jen brankář Juha Metsola z Ufy (3425 hlasů) a další zástupce Dinama Minsk Jhonas Enroth. Žádný z českých hokejistů zatím na Utkání hvězd, které se uskuteční 19. ledna v Moskvě, nominován nebyl. Týmy ještě doplní novináři a vedení KHL.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní