Rubriky:

Ostatní

Zámoří se klaní českému mladíkovi. Myšák odehrál třetinu snů

2. února 2020 09:43 - New York/Praha

Senzace. Zámoří je v pozoru a může za to český hokejový talent. V nižší soutěži OHL se totiž blýskl parádní výkonem a nejspíš odehrál třetinu snů. Sedmnáctiletý útočník Jan Myšák totiž v dresu týmu Hamilton Bulldogs zaznamenal během úvodní dvacetiminutovky tři góly a dvě asistence. Hamilton pak vyhrál nad mužstvem Niagara IceDogs 9:4.

 

HC Verva

Hrálo se jen 103 sekund a Myšák už slavil první zásah, když se prosadil při přesilovce. Na konci sedmé minuty utkání se zapsal mezi střelce znovu a nadšeně klouzal po kolenou na ledě. O 81 sekund později se český talent proměnil v asistenta a připsal si přihrávku u gólu Kaliyeva v počerní výhodě.

Galapředstavení někdejší hvězdičky Litvínova pokračovalo. V čase 11:26 Myšák mohl slavit hattrick. Devatenáct sekund před první sirénou pak zaknihoval druhou asistenci, když při přesilovce zaznamenal áčko u gólu Kaliyeva.

Mladík, který při ostravském MS hokejistů do 20 let zaujal přítomné skauty natolik, že se rozhodl po turnaji hrát v zámoří juniorskou soutěž za Hamilton, tak začíná naplňovat svá předsevzetí.

"Věřím, že mi tohle nové angažmá co nejvíc pomůže v hokejovém růstu a případně i k úspěchu na letošním draftu NHL. Budu tam na očích a měl bych i hodně hrát," prohlašoval, když se na začátku ledna stěhoval za moře. Teď ukázal svou třídu. Během pár týdnů si stihl v zámoří připsat sedm branek a u dvou dalších asistoval.

rjm, Sport.cz

Věříte, že se talentovaný hokejista Jan Myšák stane hvězdou NHL?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.