Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Slovinska, Polska a Maďarska zůstali ve hře o ZOH

9. února 2020 22:27 - Curych

Hokejisté Slovinska, Polska a Maďarska zůstali ve hře o start na zimních olympijských hrách v Pekingu 2022. Po vítězstvích na turnajích v třetím kvalifikačním kole postoupili do závěrečné fáze, kterou budou na konci srpna tři turnaje na Slovensku, v Lotyšsku a Norsku.

 

Slovinsko vyhrálo bez ztráty bodu turnaj v domácím prostředí v Jesenici, poté co v rozhodujícím duelu zdolalo 6:2 Japonsko. O Peking bude hrát v Norsku s domácím týmem, Dánskem a Koreou.

Polsko rozesmutnělo fanoušky v Nur-Sultanu, kde dnes v souboji o vítězství na turnaji zdolalo 3:2 domácí Kazachstán. Zařadí se tak do skupiny D na Slovensku, kde se vedle pořádající země střetne ještě s Běloruskem a Rakouskem.

Turnaj v Rize bude v létě vedle Lotyšska, Francie a Itálie hrát Maďarsko, jež ovládlo skupinu v Nottinghamu po klíčovém vítězství 4:1 nad domácí Británií.

Postup do Pekingu si zajistí vítězové srpnových turnajů. Doplní pořádající Čínu a na základě světového žebříčku kvalifikované Kanadu, Rusko, Finsko, Švédsko, Česko, USA, Německo a Švýcarsko.

ČTK

Časová osa: Ostatní