Rubriky:

Ostatní

Přestřelil a omlouvá se sudímu, spoluhráčům i celé soutěži. Za klukovinu ale bude pykat

26. února 2020 15:47 - Malmö/Praha

Teď už ví, že udělal zbytečnou klukovinu, za kterou se omluvil nejen dotyčnému rozhodčímu, ale i svým spoluhráčům a celé nejvyšší švédské hokejové soutěži. Přesto své chování už obránce Linköpingu Sam Lofquist vzít zpátky nemůže. Naopak za svůj zkrat vyfasoval od ligové disciplinárky dodatečný flastr.

 

Profimedia.cz

Devětadvacetiletý Američan se v závěru druhé třetiny čtvrtečního zápasu na ledě Malmö dostal do rozepře s útočníkem domácích Emilem Sylvegardem. Nakonec zůstalo především u slovních výpadů, protože se sudím podařilo oba kohouty udržet od sebe.

Když už se zdálo, že je celá záležitost uzavřená, vrazil Lofquist cestou na střídačku oběma rukama do čárového. Ten sice útok ustál, majitel bronzu z MS osmnáctek z roku 2008 však obdržel trest na pět minut a do konce utkání za napadení rozhodčího.

Přestože se zadák, který v probíhající sezoně vstřelil v 31 zápasech šest branek a přidal osm asistencí, omluvil a vyjádřil nad svým chováním lítost, disciplinární komise mu na pět soutěžních zápasů zastavila činnost.

Český talent slaví premiérový gól v NHL, pak přišla ledová sprcha

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní