Obránce Moravčík má z Litvínova namířeno do Finska

20. března 2020 19:30 - Praha

Obránce hokejové reprezentace Michal Moravčík, který dohrával sezonu v Litvínově, zkusí podruhé v kariéře zahraniční angažmá. V rozhovoru pro web Severočechů uvedl, že bude působit ve Finsku. Konkrétní klub, s nímž se dohodl na spolupráci, ale zatím neprozradil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětadvacetiletý Moravčík rozehrál ročník v Plzni, kam se loni v lednu vrátil po rozvázání smlouvy s Montrealem, kde marně čekal na šanci v NHL. Letos v lednu byl účastník dvou světových šampionátů (2018 a 2019) vyměněn do Litvínova za Adama Jánošíka.

Moravčík se poté výrazně přičinil o setrvání Severočechů mezi elitou. V klíčovém duelu s Kladnem (6:2) pomohl k záchraně gólem a asistencí, celkem si v týmu Vervy připsal za 13 utkání sedm bodů (2+5). V celé extraligové sezoně pak stihl z 48 startů 24 bodů díky pěti gólům a 19 asistencím.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.