Rubriky:

Ostatní

Bývalý český reprezentant, hrající i v NHL, byl pozitivně testován na koronavir

22. března 2020 09:57 - Praha
(Aktualizováno: 22. března 2020 09:58)

Po bývalém boxerovi Lukáši Konečném se nakazil další sportovec - a opět na severu Čech. V pátek se v médiích objevila zpráva, že mezi nakaženými je i obyvatel Litvínova a místní hned začali spekulovat, o koho se asi může jednat. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že mezi tisícovkou nakažených je i bývalý hokejista, který působil jak doma v Litvínově, tak také ve slavné NHL, Jan Vopat.

 

Profimedia.cz

V sobotu se k jeho zdravotnímu stavu vyjádřila na svém facebookovém profilu jeho manželka Lenka, podle které je hokejistův průběh nemoci mírný. Vopat, který reprezentoval na zimních olympijských hrách i na mistrovství světa, se v neděli 8. března vrátil ze služební cesty z Německa a od té doby se volně pohyboval po městě, mohl tak nakazit spoustu dalších lidí.

Vláda rozšířila povinnou karanténu až o 5 dní později a od té doby se Vopat stáhl. „V neděli 15. března na sobě pocítil lehké příznaky chřipky a proto okamžitě kontaktoval Krajskou hygienickou stanici," píše Vopatova manželka. Hygiena však bývalého hokejistu a nynějšího šéfa evropského skautingu St. Louis Blues testovala v pondělí a výsledky byly známy až v pátek.

https://www.facebook.com/lenka.vopatova/posts/2966924713368109

Zbytek rodiny se testům podrobil až včera a není vyloučeno, že testy u nich dopadnou obdobně. Vopat je prý po fyzické stránce v pořádku a s rodinou dodržuje všechna potřebná opatření.

Vopat hrál po odchodu z Litvínova v Los Angeles, Nashvillu a ve farmářských týmech v IHL v letech 1995 až 1999. Kariéru účastníka olympijských her v Lillehammeru v roce 1994 a mistrovství světa ve Stockholmu o rok později pak zabrzdily zdravotní problémy. Jeho tělo si vytvářelo alergickou reakci na pot.

Cítím, že jsem se uzdravil, řekl Arteta po nákaze koronavirem

bp,pan, ČTK, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.