Neskutečná bizarnost v Bělorusku. Útočník se nestačil divit a rozhodčí jen přihlíželi

30. března 2020 17:25 - Minsk/Praha

Už jen fakt, že zůstává jedinou hokejovou soutěží v Evropě, která s ohledem na pandemii koronaviru stále pokračuje, je s podivem. Sobotní druhé utkání finálové série play off mezi Juností Minsk a Soligorskem pak přineslo jeden hodně bizarní okamžik.

 

Profimedia.cz

Běžela závěrečná minuta utkání, když celek z běloruské metropole prohrával 2:3 a ve snaze o vyrovnání odvolal gólmana Igora Brikuna z branky a nasadil do hry šest bruslařů.

Kotouče se ale zmocnil hostující forvard Andrej Feklistov a postupoval s ním na holi do útočného pásma. Jenže když projížděl kolem střídačky domácích, přišlo něco, s čímž absolutně nepočítal.

Gólman Brikun totiž ze střídačky vzal svou hůl a s její pomocí Feklistova o puk připravil. Ještě překvapivější ovšem bylo, že rozhodčí hru vůbec nepřerušili a nevylučovali.

Prezident Lukašenko vyhrál hokejový turnaj. A pak hlásil: Virus? Jaký virus? Žádný nevidím

Soligorsk to ale nakonec mrzet nemuselo, těsný náskok totiž udržel až do závěrečné sirény a srovnal stav série na 1:1 na zápasy. Třetí pokračování je na programu v úterý.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: