Zemřel účastník hokejové Série století Stapleton

10. dubna 2020 09:42 - Chicago

Smutná zpráva pro celý hokejový svět. Zemřel bývalý kanadský hokejový reprezentant Pat Stapleton, účastník Série století v roce 1972. Někdejšímu obránci, který odehrál v NHL deset sezon za Boston a Chicago, bylo 79 let. Podle vedení Blackhawks zemřel na komplikace po prodělané mrtvici.

 

twitter Chicago Blackhawks

V Chicagu byl Stapleton jednu sezonu i kapitánem. V roce 1973 NHL opustil a strávil ještě pět let v konkurenční WHA.

Stapleton byl považován za majitele jednoho z nejznámějších suvenýrů hokejové historie. Když Paul Henderson zajistil v Lužnikách kanadským profesionálům z NHL vítězství v sérii osmi zápasů se sovětskou sbornou, zmocnil se Stapleton údajně puku.

Otázky, zda puk skutečně vlastní, neměl rád. "Říká se to. Nevím, co lidé čekají. Jestli má jinou barvu, nebo že je děravý," řekl v roce 2012 listu Toronto Sun.

Po konci hráčské kariéry pracoval jako trenér a v týmu Indianapolis Racers ve WHA vedl krátce i budoucí hvězdy NHL Waynea Gretzkého a Marka Messiera. V roce 2005 byl uveden do kanadské sportovní Síně slávy.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: