Znojmo bude hrát v soutěži s novým názvem

21. dubna 2020 21:49 - Vídeň

Mezinárodní hokejová liga EBEL (Erste Bank Eishockey Liga), jejímž účastníkem jsou i Orli Znojmo, se bude od nové sezony hrát pod novým názvem. Sponzorem soutěže se totiž na nejbližší tři ročníky stal poskytovatel online sázek a her Bet-at-home, který nahradí dlouholetého titulárního partnera Erste Bank. Vedení soutěže uvedlo na svém webu, že představí v červnu vedle obměněného názvu i nové logo.

 

www.hcorli.cz

EBEL je nejvyšší hokejovou soutěží v Rakousku, vedle osmi domácích klubů ji hrají spolu se Znojmem také italské Bolzano a maďarský Székesfehérvár. Na dvanáct by mohl doplnit počet účastníků tým z Bratislavy.

Poslední ročník byl předčasně ukončen kvůli pandemii koronaviru během čtvrtfinálových sérií a v nich Znojmo proti vítězi základní části Bolzanu bylo za stavu 0:3 na zápasy na pokraji vyřazení. Se začátkem nového ročníku aktuálně počítá vedení soutěže v září, bude ale záležet na vývoji pandemie.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.