Naváže na NHL? Jágr je v nominaci na evropskou cenu za celoživotní přínos. Vyhrát může i jiný Čech

24. dubna 2020 11:18 - Berlín/Praha

Za svou bohatou kariéru získal už nespočet individuálních ocenění, včetně pěti trofejí Arta Rosse pro nejproduktivnějšího hráče sezony NHL či jedné Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu ročníku nejlepší soutěže světa. Nyní osmačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr může obdržet další. Majitel kladenských Rytířů je jedním z pěti aspirantů na cenu za celoživotní přínos, kterou každoročně uděluje Evropská asociace hokejových klubů. A v pětici adeptů není jediným Čechem, spolu s ním byl totiž do výběru zařazen i plzeňský forvard Milan Gulaš.

 

Vlastimil Vacek, Právo

O vítězi „The Warrior Career Excellence Award" rozhodnou fanoušci svým hlasováním na oficiálních stránkách Evropské asociace hokejových klubů.

Cena je obdobou Bill Masterton Trophy, kterou v NHL uděluje vedení soutěže hráčům za jejich vytrvalost, oddanost hokeji a sportovní přístup. Z Čechů ji jako jediný vyhrál právě Jágr v roce 2016.

V pětici nominovaných hokejistů figurují kromě Jágra a Gulaše i švédský kapitán vítězů letošního ročníku Ligy mistrů Frölundy Joel Lundqvist, finský kapitán Kärpätu Oulu Lasse Kukkonen a Němec Yannic Seidenberg z Mnichova.

Milan Gulaš z Plzně.

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi pětice nominovaných pro nejlepšího trenéra, mladého hráče a klub sezony se žádný český zástupce nedostal.

Evropská asociace klubů vznikla v roce 2016 a aktuálně má 88 členů z 13 zemí. Z českých klubů jsou jejími členy Mladá Boleslav, Liberec, Jihlava, Brno, Třinec, Chomutov, Sparta, Litvínov a Plzeň. Úkolem organizace je sjednotit a zastupovat profesionální kluby a řešit rozvoj jejich i celého evropského hokeje.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.