Rubriky:

Ostatní

Český hokej chystá oslavy, je mu sto let

21. října 2008 08:29 - PRAHA

Oslavy sta let našeho hokeje jsou přichystány na 4. listopadu do pražské O2 Areny a vedle mezistátního utkání Česko – Slovensko při nich dojde i na exhibiční setkání legend na ledě. Účast přislíbil i Jaromír Jágr, po jeho boku naposledy oblékne reprezentační dres Martin Straka.

Při exhibici by si naganští vítězové měli zahrát proti mistrům světa všech generací a diváci se mohou vedle řady známých tváří těšit i na historické repliky slavných dresů. „Pozváno je celkem 800 hostů, nejvýraznější osobnosti českého hokeje budou při tomto večeru oceněny,“ říká mluvčí hokejového svazu Pavel Bárta.

Bude se také křtít kniha, která podrobně mapuje hokejovou historii v této zemi. Deník Právo se bez ohledu na ni pokusil vybrat deset nejvýraznějších kapitol hokejového století u nás a v pravidelném seriálu vám je už od zítřka přiblíží, takže si postupně budete moci připomenout slávu legendárních domácích klubů od LTC přes Brno, Jihlavu, Kladno až po vsetínskou dynastii.

Oživíte si památné bitvy s Kanadou či Sovětským svazem, přiblížíme vám osudy zlaté generace hráčů 40. i 70. let i ještě čerstvé vzpomínky na vítězství z přelomu století, ať už v olympijském Naganu či při MS. Nevynecháme ani českou stopu v NHL či procházku po nejslavnějších hokejových halách u nás.

Kdy deník Právo připomene nejvýraznější kapitoly 100 let našeho hokeje
Slavné ligové kluby a triumfy 22. října
Jak jsme na ledě potkali Kanadu 23. října
Úspěch a zmar generace 40. let 24. října
Nesmiřitelné bitvy se Sověty 25. října
Od Štvanice až k Sazka Areně 27. října
Zlatý lesk reprezentace 70. let 29. října
Černé momenty české historie 30. října
Zlatý hattrick na přelomu století 31. října
Česká stopa v NHL 1. listopadu
Triumf století v Naganu 3. listopadu

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.