Českým hokejistkám se sen o olympiádě rozplynul

ŠANGHAJ

České hokejistky si na olympijských hrách ve Vancouveru nezahrají. Rozhodla o tom jejich druhá porážka na kvalifikačním turnaji v Šanghaji. Domácí reprezentaci podlehly 3:4, ačkoliv k uchování naděje nutně potřebovaly vyhrát. O jediném postupujícím se rozhodne v nedělním duelu dosud stoprocentní Číny a Japonska.

Po těsné čtvrteční prohře s Japonkami musely svěřenkyně trenéra Karla Manharta dotahovat náskok soupeřek i v pátek. Zásluhou Aleny Polenské šly oba týmy do šatny za stavu 1:1.

I přes střeleckou převahu domácích se dostaly Češky na konci druhé třetiny do vedení 3:2, když se během jediné minuty trefily Renata Mastná a Kateřina Mrázová.

V závěrečném dějství ale Číňanky dvěma góly vývoj otočily a dál mohou snít olympijský sen.

Kvalifikační turnaj zakončí české hokejistky v neděli duelem proti Norsku.

Čína - Česká republika 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 17. Kao Fu-ťin, 29. Sun Žuej, 50. Čchi Süe-tching, 58. Čang Pen - 20. Polenská, 34. Mastná, 35. Mrázová.
Japonsko - Norsko 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)