Rubriky:

Ostatní

Další těžký pád po bitce naštěstí tragédií neskončil

26. ledna 2009 19:41 - PHILADELPHIE

Ani týden stará tragická smrt v Ontarijské hokejové lize (OHL) neodradila další zámořské hráče, aby při bitce nechali helmu na hlavě. A další trágédie nebyla daleko. Po těžkém pádu na mantinel byl Garrett Klotz z týmu soutěže AHL Philadelphie Phantoms hospitalizován v nemocnici, ale těžký otřes naštěstí přežil. "Byla to děsivá nehoda," uvedl pro TSN generální manažer Flyers Paul Holmgren.

Týden po smrti amatérského hokejisty Kristophera Meshakea, který si zlomil nohu a následkem těžkého krvácení zemřel, či úmrtí Dona Sandersona z OHL, který nepřežil pád bez hlemy na ledovou plochu, tak mohl hokej znovu přijít o dalšího hráče. Tentokrát byl však osud k dvaadvacetiletému Klotzovi hrajícímu American Hockey League (AHL) milejší.

"Nehoda vypadala hrozivě," citoval slova generálního manažera Philadelphie Flyers Paula Holmgrena server ESPN. "Později jsme byli informováni, že je hráč v pořádku a nemá na obličeji žádnou zlomeninu," ulevilo se šéfovi pensylvánského klubu.

Pěstní výměna názorů Klotze s Kevinem Westgarthem se odehrála bez přileb. Týden poté, co NHL začala uvažovat o sankcích hráčům, kteří během bitky chránič hlavy sundají!

Přesný hák poslal Klotze na mantinel

Dlouhou pěstní výměnu ukončil přesný hák, kterým Westgarth svého soka knokautoval. Klotz nešťastně spadl na hrazení a přes půl minuty se zmítal v bolestech. Dalších deset minut ležel mladý forvard farmářského týmu Flyers na ledě, než byl odnesen na nosítkách.

"Ránu v nemocnici zašili, čelist má v pořádku bez žádné zlomeniny," ujistil zámořská média Holmgren. "Muselo to pro něj být strašné utrpení, ale vypadá to, že nebude mít žádné následky," dodal šéf Letců.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní