Rubriky:

Ostatní

Čada povede Bratislava Capitals v mezinárodní rakouské lize

1. července 2020 16:40 - Praha

Český hokejový trenér Rostislav Čada povede nováčka mezinárodní rakouské ligy Bratislava Capitals. Někdejší kouč Plzně, Komety Brno či Liberce se vrací na Slovensko tři roky po odchodu z Košic. Předtím vedl přes dva roky Slovan Bratislava v KHL, kde byl také trenérem Omsku.

 

www.khl.ru

Bratislava Capitals přešli do rakouské ligy dosud známé jako EBEL z druhé nejvyšší slovenské soutěže. Čada na střídačce nahradí Petera Oremuse.

"Hlavní důvod, proč jsem nabídku přijal, byl, že jsem ji dostal od Dušana Pašeka. Znám ho jako hráče a znám i jeho charakterové a profesionální hodnoty. Vize, kterou klub má, mě zaujala a přesvědčila," řekl klubovému webu Čada.

"Vize trenéra Čady je založena na tvrdé práci a disciplíně, přičemž cílem bude dostat se do play off. Jsem rád, že takový trenér s mezinárodními zkušenostmi přijde k nám a povede naše mužstvo," řekl pro sport.sk viceprezident a generální ředitel klubu Dušan Pašek mladší.

Ligu EBEL hrálo devět let Znojmo, ale na jaře se rozhodlo vrátit do české soutěže.

škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.