Rubriky:

Ostatní

Dojemné gesto rodičů. Syn podlehl rakovině, oni vrátí vybrané peníze na jeho léčbu

4. srpna 2020 08:40 - Praha

Snažili se mu pomoct, vybrali miliony na léčbu rakoviny, ale bylo pozdě. Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela měl minulý týden pohřeb. V těžkách chvílích, kdy bojoval se zákeřnou nemocí, vznikl transparentní účet, na kterém se sešlo téměř 3,6 milionu korun. Ty ale vzhledem k situaci nemohly už být využity na léčbu mladého hokejisty, proto se rodiče rozhodli peníze vrátit.

 

@ twitter pajina89

„Mnohokrát vám děkujeme za podporu pro našeho syna Ondru. Neváhali jste konat a posílali jste finanční prostředky na Ondrovu pomoc. Během třech týdnů se nastřádala obrovská částka peněz. Ondra byl nesmírně poctěn lavinou sounáležitosti a lásky, což nejde vyjádřit slovy. Bohužel, osud zasáhl jinak," zveřejnili dopis na sociálních sítích Marcel a Eva Buchtelovi.

Mladému hokejistovi se snažilo pomoci hodně lidí a klubů nejen z hokejového prostředí. Pomoci se rozhodli Jakub Voráček, David Krejčí, Tomáš Plekanec, Petr Čech, Tomáš Nosek a stovky dalších sportovců. Ti všichni přispěli na založený transparentní účet. Finance nakonec nebyly využity pro to nejdůležitější, záchranu lidského života.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený mother 👦🏽 (@hrbkovaaninka),Srp 3, 2020 v 9:02 PDT

„Vaše peníze ale splnily účel. Na energetické úrovní se Ondra proměnil. Ať to byly jakékoliv částky, všichni jste jednali z upřímného srdce. Někteří i v době finanční nepřízně, někteří dražili svoje věci, které pro vás byly srdeční záležitostí. Protože peníze byly určené na pomoc Ondrovi, rozhodli jsme se dary vrátit každému z vás, což je nejčistší forma, jak zachovat energii, kterou vaše dary přinesly," vysvětlili rodiče své rozhodnutí.

Rodina a kamarádi se rozloučili s mladým českým hokejistou

Začátkem června Buchtela oznámil mrazivou zprávu o nádoru, který mu lékaři diagnostikovali na srdci. „Důvodem, proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už, tak jen na vozíku, je rakovina... Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci," napsal mladý obránce, který hrával i extraligu za Chomutov, působil také v Litoměřicích, Kadani a Ústí. Loni zamířil do Liberce.

Za pár týdnů boj skončil, mladý hokejista svůj boj o život prohrál. „Nebojte se o něj, povstane na věčnosti," napsala jeho přítelkyně Anna na Buchtelově instagramovém účtu, když Ondra zemřel. Nejbližší rodina a kamarádi se rozloučili s mladým hokejistou ve čtvrtek v Bystřanech.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní