Kladno - Sparta 3:2Rytíři i bez Jágra v letním poháru vyhráli nad Spartou, Kometa doma zhasla

Hokejisté Kladna s legendárním útočníkem Jaromírem Jágrem na střídačce vyhráli v letním poháru Generali Česká Cup nad Spartou 3:2. Dvakrát se trefil Rytíř Bláha. Třinec vyhrál nad Zlínem 5:2, když se hattrickem blýskl Michal Kovařčík. Derby mezi Pardubicemi a Hradce Králové skončilo fotbalovým výsledkem 0:1, vítězství slavil Mountfield. Karlovy Vary smázly v derby Litvínov 5:0. České Budějovice den po prohře na Spartě zvítězily nad Plzní 4:2. Kometa Brno nabrala v duelu s Olomoucí tříbrankové manko během první třetiny a cenné vítězství slaví Hanáci. Vítkovice si s chutí zastřílely proti soupeři z první ligy - Přerov prohrál 1:7. Liberec si pak poradil s Mladou Boleslaví 2:0.

Lukáš Rousek ze Sparty, Vsevolod Sorokin a Jakub Štochl z Kladna během utkání letního poháru Generali Česká Cup.

Třinec navázal na výhry nad Přerovem (7:2) a na ledě Vítkovic (4:3) i přesto, že už po půlminutě prohrával po brance Jakuba Hermana. Mezi 10. a 16. minutou otočili stav Erik Hrňa, který proměnil přesilovou hru, Vladimír Dravecký a Michal Kovařčík.

V polovině utkání sice snížil v početní převaze Tomáš Fořt, ale potom úřadoval opět Michal Kovařčík. Nejdříve v 46. minutě doklepl puk do odkryté branky a v čase 51:02 dovršil hattrick blafákem do bekhendu. Vylepšil si tak bilanci ze dvou zápasů na pět gólů.

Konfrontace prvoligového týmu s extraligovým ve druhém dnešním souboji skupiny D byla jasnou záležitostí. Přerov podlehl hokejistům Vítkovic vysoko 1:7, když domácí snížili až za stavu 0:6. Bodově tak zůstávají po třech vystoupeních na nule při hrozivém skóre 3:20. Ostravané naopak poprvé bodovali. Gólem a dvěma nahrávkami k tomu přispěl útočník Dominik Lakatoš.

Mountfield po výhrách v Olomouci (5:2) a doma nad Kometou Brno (2:0) vykročil v derby za dalším úspěchem v 25. minutě, kdy z úniku překonal Milana Kloučka Kevin Klíma. Gólman Marek Mazanec udržel díky 31 úspěšným zákrokům čisté konto. Dynamo po vítězstvích v Brně (2:0) a doma nad Olomoucí (5:2) poprvé nebodovalo.

Ve skupině C se utkala také Kometa s Hanáky. Olomoučtí byli v souboji o první body úspěšnější, zvítězili 4:2, a to zejména díky třem gólům během čtyř minut a 19 sekund v první polovině úvodního dějství. Ve druhé části sice snížil dvěma brankami Peter Schneider a ukončil tak dlouhé čekání Komety na gól v soutěži, ale v polovině třetí třetiny se trefil podruhé v utkání i hostující Lukáš Nahodil.

Lukáš Nahodil dává čtvrtý gól Olomouce brankáři Brna Karlu Vejmelkovi.

V podkrušnohorském derby ve skupině B zdolali hokejisté Karlových Varů přesvědčivě Litvínov 5:0. Čisté konto uhájil díky 23 úspěšným zásahům Filip Novotný, obránce Lukáš Pulpán se na úspěchu podílel třemi body za gól a dvě nahrávky. Zatímco pro Litvínov šlo o nepovedenou premiéru v poháru, Energie bodovala i ve třetím utkání a celkem nastřílela už 16 branek.

Liberec udolal ve stejné skupině nedalekého soka z Mladé Boleslavi 2:0 a i druhý pohárový start tak proměnil ve výhru. O góly se po bezbrankové úvodní třetině postarali ve druhé části Radan Lenc a ve třetí pak Lukáš Derner. Nulu uhájil díky 23 zásahům Petr Kváča. Mladoboleslavští ani na druhý pokus nebodovali.

Ve skupině A si spravil náladu extraligový nováček z Českých Budějovic. Jihočeši v pondělí zkolabovali v závěru dobře rozehrané partie na ledě Sparty a prohráli 2:5. Tentokrát sice krátce po polovině zápasu přišli o těsný náskok, když ze stavu 1:0 prohrávali během 88 sekund 1:2, ale nakonec se radovali po vítězství 4:2. Dva góly dal Zdeněk Doležal. Škoda prohrála po čtvrtečním úspěchu právě na Spartě.

Brankář Budějovic Jan Strmeň inkasuje první gól během utkání hokejového poháru Generali České pojišťovny, vpravo Pavel Musil z Plzně.

Pražané se představili na ledě Kladna, které z extraligy sestoupilo. Rytíři si při pohárové premiéře vedli na výbornou, když favorizovaného soupeře udolali těsně 3:2. Kladno, které nastoupilo bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra, rozhodlo ve druhé třetině, kdy odskočilo z bezbrankového stavu do vedení 2:0. Sparta pak vždy jen snižovala a prohrála podruhé ze tří zápasů.

Generali Česká Cup
Pardubice - Hradec Králové 0:1 0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 25. Kevin Klíma (Nedomlel, Jergl). Rozhodčí: Hodek, Micka - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1820.
Třinec - Zlín 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 15. Dravecký (Kofroň), 16. M. Kovařčík (O. Kovařčík, D. Musil), 46. M. Kovařčík (O. Kovařčík, M. Doudera), 52. M. Kovařčík (Gernát) - 1. Herman (Fořt, Gazda), 31. Fořt (J. Ondráček, Gazda). Rozhodčí: Dědek, Kika - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 500.
České Budějovice - Plzeň 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Z. Doležal (D. Voženílek, Karabáček), 38. Karabáček (Michnáč), 50. Toman (Lytvynov, Prokeš), 55. Z. Doležal (R. Přikryl) - 34. Mertl (Gulaš, P. Musil), 36. Kodýtek (Pour). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1420.
Karlovy Vary - Litvínov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Skuhravý (Vondráček, Pulpán), 22. Kohout (Koblasa, Pulpán), 39. Pulpán (Kohout, P. Machač), 54. Flek (Kotvan, Koblasa), 60. M. Kadlec. Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Hynek, Gerát. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1005.
Kladno - Sparta 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 23. Š. Bláha (Hlava), 30. Š. Jelínek, 54. O. Bláha (Urban) - 43. Tomášek (M. Jandus, Kalina), 59. T. Pavelka (Sukeľ, Buchtele). Rozhodčí: Horák, Sýkora - Komárek, Hnát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 500.
Liberec - Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Lenc (Hanousek), 46. Derner (Bulíř, A. Musil). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6, navíc Šmíd (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 1171.
Brno - Olomouc 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Schneider (Střondala, Vincour), 35. Schneider (Zaťovič, Holík) - 6. Nahodil (Klimek, J. Káňa II), 10. Burian (Bambula), 10. Kolouch (Kucsera), 51. Nahodil (Klimek, J. Káňa II). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Kajínek, Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 485.
Přerov - Vítkovice 1:7 (0:2, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Zbořil (Süss, L. Forman) - 8. Šišovský (Marosz, P. Trška), 11. Dočekal (Werbik, J. Mikyska), 27. Lakatoš (P. Trška, Marosz), 31. Bernovský (Lakatoš, Šišovský), 41. L. Kovář (Lakatoš, J. Mikyska), 42. Koch (Dočekal, Demel), 55. Werbik (Demel, R. Černý). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:4. Diváci: 500.