Neskutečná paráda z dílny mladého Slováka. Oba jeho nájezdy nemají chybu

21. října 2020 17:38 - Nové Zámky/Praha

Přestože úterní duel slovenské nejvyšší hokejové soutěže mezi Novými Zámky a Zvolenem gól v základní hrací době ani v následném prodloužení nepřinesl, mluví se o něm nejen u našich východních sousedů. Zasloužil se o to jedenadvacetiletý útočník domácích Samuel Zahradník díky svým dvěma parádně provedeným samostatným nájezdům.

 

Profimedia.cz

K tomu prvnímu se pravý křídelník rozjel v páté sérii s vědomím, že pokud neuspěje, jeho Nové Zámky prohrají. Zahradník však ukázal nervy ze železa. Švédského gólmana Rahma navíc překonal nádhernou fintou, když vystřelil hokejkou, kterou měl za nohama.

V osmé sérii jej pak trenéři poslali na led znovu a i tentokrát diváky u televizních obrazovek pobavil lahůdkou. To dal vzpomenout na slavnou kličku Švéda Petera Forsberga z finále ZOH 1994 v Lillehammeru, kdy hokejista neznačí pohyb do forhendu, aby následně kotouč poslal do odkryté branky jednou rukou z bekhendové strany.

Nové Zámky tak Zahradníkovou zásluhou získaly v dohrávce 2. kola soutěže dva body za triumf 1:0 po nájezdech.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.