Rubriky:

Ostatní

Hokejisté na univerziádě dvakrát dohrávali přerušený zápas

28. ledna 2011 10:47 - ERZURUM

Čeští hokejisté na Světové zimní univerziádě v Erzurumu museli dvakrát dohrávat přerušený zahajovací zápas s domácím Tureckem. Na vině byl výpadek proudu a následná chyba v komunikaci s rozhodčími.

V závěrečné třetině čtvrtečního duelu, který nakonec český výběr složený především z hráčů první a druhé ligy vyhrál suverénně 16:0, přestala v hale svítit světla a zápas byl téměř na dvacet minut přerušen. Za jednoznačného stavu 14:0 došlo na žádost pořadatelů k dohodě dohrát zbytek utkání na takzvaný hrubý čas, aby nedošlo ke zpoždění dalšího programu turnaje.

"Asi po pěti minutách si hlavní rozhodčí z Kanady všiml, že hrací čas běží i při přerušení hry. Zásadně s tímto způsobem měřením času nesouhlasil, a tak musela družstva utkání dohrávat znovu podle přesných pravidel," uvedl v tiskové zprávě Svatopluk Horák z České asociace univerzitního sportu.

S nezvyklou situací se musejí v tureckém dějišti vypořádat i snowboardisté. Tamní areál Palandöken v nadmořské výšce kolem 3000 metrů totiž trpí nedostatkem sněhu, prý největším za posledních deset let, takže tratě pro snowboardcross jsou plné kamínků a sportovci na nich ničí prkna.

"Povrch je stokrát horší než na nejhorších závodech v Evropě," konstatoval reprezentační trenér Marek Jelínek ve zprávě snowboardcrossového týmu. "Nevybíráme, které prkno vzít, aby bylo nejrychlejší, ale to, u něhož bude nejméně bolet, že se zničí," doplnil rezignovaně.

Situaci nelze vyřešit ani sněžnými děly, kterých je přitom v areálu prý padesát. Funguje totiž jen jedno. "V jedné části nemají elektřinu a ve druhé zase vodu," konstatoval Jelínek, pro jehož svěřence začnou závody sobotní kvalifikací.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.