Rubriky:

Ostatní

Jágr prezidentem České republiky? Slavná 68 promluvila o Hradu i Dominátorovi

26. listopadu 2020 15:32 - Moskva/Praha

Jeden z hokejových olympijských hrdinů z Nagana si s takovou myšlenkou chvíli pohrával. Bývalý vynikající brankář Dominik Hašek zvažoval, jestli v roce 2023 nekandidovat na prezidenta České republiky, nakonec to ale zavrhl s tím, že v budoucnu ovšem takovou variantu nevylučuje. A co další z vítězů turnaje pod pěti kruhy v roce 1998 Jaromír Jágr coby hlava státu?

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hrající majitel kladenských Rytířů se na začátku tohoto týdne zúčastnil v Moskvě oslav 70 let od založení Avangradu Omsk, za který v minulosti nastupoval, a pro ruské novináře promluvil na řadu témat.

Řeč se stočila nejen na jeho stále aktivní kariéru, na vzpomínky na angažmá v Omsku nebo na Alexandra Ovečkina a jeho možnost sesadit z historické tabulky kanonýrů NHL Waynea Gretzkyho.

Jágr odletěl do Moskvy, je znovu s Omskem! Nabídku jsem okamžitě přijal, hlásí 68

Ruské žurnalisty rovněž zajímalo, jestli Jágr neuvažoval o tom být novým prezidentem České republiky. „Politika není snadná záležitost a musíte být připraven na tvrdou práci. Mnoho lidí by zajímalo, jestli bych mohl udělat takový krok," přiznal Jágr.

Ještě před šesti lety něco nemyslitelného. Teď však Jágr otáčí a mění názor

Jeho odpověď ale byla zamítavá. „Mít odpovědnost za celou zemi, to je ta nejtěžší práce. Musíte pracovat od pěti od rána do deseti do večera. Není to jednoduché," míní legendární 68 a vyjádřil se i o Haškovi, jenž nějaký čas zvažoval, jestli nejít v roce 2023 do bitvy o Hrad po Miloši Zemanovi.

„Jestli věřím, že jednoho dne uspěje? Nemyslím si, že... Možná jednou... Nejprve si musí uvědomit, že se jedná o vážnou výzvu, tvrdou práci, odpovědnost. Takže ani nevím," pokrčil Jágr rameny.

Dominátor couvá, přišel se zásadním vyjádřením

„Je velmi snadné stát se na jeden den prezidentem čehokoli. Ale na čtyři nebo pět let? Hodně štěstí! Já chci jen svobodu," dodal.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.