Říha doufá, že mu Petrohrad dovolí koučovat i Slovensko

11. července 2011 20:35 - MOSKVA

Český hokejový kouč Miloš Říha by rád vedl slovenskou reprezentaci, která je od květnového odvolání Kanaďana Glena Hanlona bez trenéra. Říha doufá, že dostane od svého nového zaměstnavatele SKA Petrohrad svolení, aby souběžně trénoval i slovenský národní tým. Zástupci slovenského svazu ho však podle prohlášení generálního sekretáře Otto Sykory neoslovili.

 

www.khl.ru

"Chci pracovat se slovenským výběrem, tím spíš na olympijských hrách. Všechno bude záviset na rozhodnutí vedení SKA. Jestli budou souhlasit, přijmu nabídku slovenského svazu," uvedl v rozhovoru pro list Izvestija Říha, o kterém se už na jaře mluvilo jako o možném Hanlonově nástupci.

"V hokejové historii bylo nemálo příkladů, kdy jeden trenér úspěšně vedl současně klub i národní mužstvo," prohlásil český kouč, který v uplynulé sezoně KHL nečekaně dovedl Atlant Mytišči do finále play off.

Říha, který v minulosti trénoval i Pardubice, Spartu, Karlovy Vary, Spartak Moskva, Voskresensk a také Slovan Bratislava, však podle Sykory zatím nabídku od slovenského svazu nedostal. "Otázkou reprezentačního trenéra se budeme zabývat pravděpodobně až v polovině srpna po návratu z dovolených," řekl Sykora.

Hanlon měl vést slovenské hokejisty až do olympijských her v Soči v roce 2014, ale po neúspěchu na domácím mistrovství světa v Bratislavě a Košicích u mužstva skončil. Slováci obsadili na šampionátu desáté místo. Po MS se spekulovalo také o tom, že by se k mužstvu mohl vrátit Ján Filc, jenž získal se Slovenskem v roce 2002 dosud jediný světový titul.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: