České velvyslanectví v Moskvě připravuje převoz mrtvých hokejistů

8. září 2011 13:30 - MOSKVA

České velvyslanectví v Moskvě připravuje s ruskými úřady převoz pozůstatků těl tří českých hokejistů, kteří ve středu zahynuli při katastrofě letounu Jak-42 u ruské Jaroslavle. Podle informací z ambasády by ostatky do Česka měly být dopraveny letecky zhruba do pěti dnů. K budově velvyslanectví přicházejí Moskvané a pokládají tu květiny a zapalují svíčky.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

Při katastrofě, která během okamžiku připravila Rusko o jeden z nejsilnějších týmů místní ligy KHL, zahynuli čeští hokejisté Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. České velvyslanectví v Moskvě nyní dojednává technické okolnosti převozu jejich těl do České republiky, řekl dnes ČTK mluvčí velvyslanectví Tibor Opěla. Český konzul David Nový odcestoval na místo havárie do Jaroslavle.

Termín leteckého převozu pozůstatků českých hokejistů zatím nebyl stanoven. Opěla doufá, že se tak stane co nejdřív, zhruba do tří až pěti dnů. Velvyslanectví je podle něj připraveno pomoci pozůstalým při případné cestě do Jaroslavle, zatím se ale na ambasádu nikdo v tomto smyslu neobrátil.

České velvyslanectví dnes v místním tisku poděkovalo ruským občanům za projevy soustrasti. K budově ambasády lidé přinášejí spousty květin a zapalují tam svíce. Česká vlajka je na velvyslanectví spuštěna na půl žerdi.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.