VIDEO: Totální zkrat. Vlastenec, který nemá v hokeji obdoby

28. září 2011 15:38 - PRAHA

Není vlastní gól jako vlastní gól. Puk se může odrazit od brusle, rukavice, výstroje. Anebo taky ne. Švýcarský hokejista Sven Berger z Klotenu předvedl zkrat, který nemá obdoby. Obránce získal puk a vystřelil přímo po víko. Krásná s výstavní trefa. Akorát, že si spletl stranu, proti němu stál vlastní gólman Ronnie Rüeger a šok byl na světě.

 

Sport.cz

Tato trefa znamenala srovnání stavu na 3:3, nejvíce se radoval Lukas Grauwiler, kterému byla branka připsána. Nakonec ale tým Rapperswill-Jona Lakers stejně prohrál 3:4.

„Ano, pořád jsem si myslel, že hraju za Lakers,“ vysvětloval po zápase třiadvacetiletý obránce, který celou svoji kariéru hrál právě za toto mužstvo, ale před sezónou přestoupil do Klotenu. Proto asi toto selhání.

Švýcar se ale nemusí trápit, i jiní mistři se spletli. Například Nicklas Bäckström, ale i Sidney Crosby a jeho zpětná přihrávka poznala svět.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.