Slovenští hokejisté draží dresy z vítězného Německého poháru

19. listopadu 2011 14:41 - BRATISLAVA

Hokejoví fanoušci a sběratelé mají šanci vydražit dresy slovenských reprezentantů, kteří v nich před pár dny vyhráli Německý pohár. Kompletní sada 24 bílých trikotů, v nichž svěřenci Vladimíra Vůjtka odehráli zápasy proti USA a Švýcarsku, jsou k dispozici od pátku na webu www.hokejportal.net až do 2. prosince.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Ve slovenském kádru triumfovalo v Mnichově i sedm krajánků z české extraligy včetně nejlepšího brankáře turnaje Petra Hamerlíka z Třince. Dresy vyrobila prešovská firma speciálně pro tuto reprezentační akci a je na nich i nášivka s číslem 38 a iniciály PD jako vzpomínka na Pavla Demitru, který zahynul v září v Rusku při pádu letadla s týmem Jaroslavle.

Vyvolávací cena dresu je 130 eur (asi 3300 korun). "Chceme i touto cestou vyjít vstříc fanouškům a sběratelům dresů, aby měli možnost vlastnit jedinečný artefakt. Hlavní ale je, že celý výtěžek z dražby poputuje na rozvoj mládežnického hokeje na Slovensku," řekl ředitel marketingu svazu Rastislav Antala.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.