Finský sudí přišel o zuby: Aspoň zhubnu do plavkové sezony, má nadhled arbitr

5. dubna 2021 14:24 - Hämeenlinna

To, že jsou muži ze severu Evropy tvrdí borci, které jen tak něco nerozhází, je všeobecně známo. Finský rozhodčí Jukka-Pekka Koistinen, má navíc ještě smysl pro humor. Poté, co ho v zápase mezi Hämeenlinna a Mikkelinem Jukurit ve finské lize zasáhl puk a vyrazil mu 7 zubů, dokonce mluvil o tom, že díky tekuté stravě bude na léto šik.

 

Repro Hokejka.tv

Miru Ruokonen, pětadvacetiletý forvard známého finského celku z Hämeenlinny, jen těžko mohl čekat takový příběh, když hned po vhazování vypálil puk na gólmana Jukuritu Samiho Rayaniemiho, od něhož se kotouč odrazil přímo do obličeje nepřipraveného sudího.

"Mám otřes mozku, zlomeninu horní čelisti a přišlo mi, že mi vypadly z úst absolutně všechny zuby. Dentista mě pak ale uklidnil, čtyři zuby byly úplně pryč a další tři zlomené," předkládal další detaily příběhu osmatřicetiletý Koistinen.

"Dost mě bolí ústa, ale nestěžuju si. Kotouč mě mohl zasáhnout do krku, což by bylo ještě horší. Jediná nevýhoda je, že budu muset jíst asi měsíc pouze tekutou stravu. I když vlastně... Bude letní sezona a já díky tomu aspoň zhubnu do plavek," směje se bývalý hokejista, který to dotáhl nejvýše do druhé nejvyšší finské ligy.

nov, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.