Výstavní vlastenec! Tohle se spoluhráči českého reprezentanta se zkušenostmi z NHL (ne)povedlo

3. září 2021 18:44 - Lausanne

Takový vlastní gól nebyl v hokeji k vidění hodně dlouho. Naposledy snad na mistrovství světa v roce 2004, kdy se o něj postaral japonský hráč Nabuhiro Sugawara proti Dánsku. Nyní podobný kousek předvedl obránce Josh Jooris z Lausanne v hokejové Lize mistrů proti finskému Lukko Rauma.

 

@lausannehc, Twitter

Lausanne se v letošní Lize mistrů nedaří. První zápas sice švýcarský klub, jehož posilou se před sezonou stal český reprezentant Jiří Sekáč, zvládl a vyhrál v prodloužení, jenže poté prohrál 1:4 v Cardiffu a teď 0:3 doma proti finskému Lukko Rauma.

Druhý gól byl navíc "vlastní". Až do 57. minuty přitom Lukko vedlo pouze 1:0, jenže poté hrálo přesilovku a v ní přišel komický moment obránce Joorise, který odehrál i na dvě stovky utkání v zámořské NHL za Calgary, NY Rangers nebo Pittsburgh.

Finský celek se valil na branku gólmana Stephana a Sebastian Repo vystřelil. Brankář kotouč betonem vyrazil, jenže obránce Jooris místo toho, aby puk odklidil do bezpečí, ho výstavním bekhendem zasunul do branky. I kvůli této nešťastné brance Lausanne prohrálo 0:3.

bp, Sport.cz