Partneři českého hokeje většinou kauzu Král nekomentují

24. září 2021 17:04 - Praha

Partneři českého hokejového svazu většinou odmítají komentovat zjištění deníku Sport, podle kterého byl předseda svazu Tomáš Král za minulého režimu tajným spolupracovníkem kontrarozvědky StB. Za interní záležitost hokejového svazu označil věc mluvčí Komerční banky, na dotaz ČTK nereagovaly Škoda Auto či Kaufland. Společnost Tipsport doufá v to, že se záležitost vyřeší bez negativního dopadu na český hokej.

 

Sport.cz

Sport s odkazem na dokumenty Archivu bezpečnostních složek napsal, že Král při povinné vojenské službě donášel na svého nadřízeného a udal vojína, který "udržoval kontakty do kapitalistických zemí". Král v prohlášení pro Sport uvedl, že s vojenskou kontrarozvědkou byl v kontaktu coby pracovník organizačně právního oddělení. Doplnil, že s civilní StB neměl nikdy nic společného. Na pondělní odpoledne svolal Král tiskovou konferenci.

"Jde o interní záležitost českého hokejového svazu. Z pozice hlavního partnera proto v tuto chvíli nepovažujeme za nutné věc jakkoliv komentovat," řekl ČTK mluvčí Komerční banky Michal Teubner. Mluvčí Tipsportu Václav Sochor uvedl, že sázková společnost situaci "pochopitelně sleduje". "A věříme, že se vyřeší bez negativního dopadu na český hokej," doplnil.

BŘITVA MILANA ANTOŠE: Snad si nikdo nemyslí, že to Král položí?! Jágrova historka? Vrchol alibismu

Plzeňský Prazdroj kauzu nechtěl komentovat. "Nechceme se k tomu vyjadřovat," řekl ČTK mluvčí největší české pivovarnické skupiny Zdeněk Kovář.

Major, na kterého Král donášel StB, promluvil: Tomáš byl frajer

Případ sleduje i BPA, která je marketingovým partnerem hokejové extraligy, sdělila ČTK předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Jana Obermajerová. Záležitost označila za "osobní kauzu Tomáše Krále". "Vnímáme ji bohužel též jako zakázku poškodit český hokej. V této chvíli se k tomu nechci více vyjadřovat," doplnila Obermajerová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní