Rubriky:

Ostatní

Ukrajinec Brul překonal Haška, chytal v 46 letech a 8 měsících

4. listopadu 2013 22:45 - Kyjev

Ukrajinský hokejový brankář Jevgen Brul překonal Dominika Haška a stal se podle portálu bighockey.ua v 46 letech a osmi měsících nejstarším gólmanem, který kdy chytal v některé z nejvyšších soutěží. V ukrajinské lize nastoupil o víkendu za lvovské Lvy v utkání s kyjevskými Generály a odehrál 34 minut do svého vystřídání po šesti inkasovaných gólech. Lvi prohráli 2:9.

 

Profimedia.cz

"I když můj idol byl Vladislav Treťjak, Dominik Hašek je ve světovém hokeji také veličina, všestranný brankář s jedinečným stylem, takže překonat jeho rekord v dlouhověkosti pro mě bude obrovská událost," citoval Brula server už na konci října poté, co podepsal s Lvovem smlouvu po dvouletém přerušení kariéry.

Hašek poslední soutěžní duel odehrál v únoru 2011, necelý měsíc po 46. narozeninách, v dresu Spartaku Moskva v play off KHL. To byl podle dostupných informací věkový rekord mezi brankáři v nejvyšších soutěžích. Oficiálně ukončil Hašek kariéru ještě o rok později po neúspěšném pokusu získat angažmá v NHL.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.