Český trenér Turek bude působit ve Zvolenu

28. února 2014 01:51 - Zvolen

Český hokejový trenér Josef Turek se vrací do slovenské extraligy, bude působit na lavičce Zvolenu. Dvaačtyřicetiletý kouč nahradí u sedmého týmu tabulky Júlia Šuplera, který ve středu odstoupil. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

 

Vladimír Kolář, Právo

Turek, kteří předtím vedl jako hlavní kouč v extralize Třinec, působil od začátku této sezóny ve Skalici, ale v listopadu odešel do české Tipsport extraligy do Chomutova. Od posledního celku české nejvyšší soutěže byl ale po necelých dvou měsících odvolán.

Zvolen mění trenéra v této sezóně už podruhé. Tým loni v létě převzal Čech Lubomír Oslizlo, ale v polovině října jen nahradil Šupler. V té době byl Zvolen desátý, přesto teď Šupler překvapivě rezignoval.

"O Josefa Turka jsme měli zájem už na začátku této sezóny, ale přišel až teď. Naše spolupráce nebude trvat jen pár dnů, ale zítra podepíšeme smlouvu do 30. dubna 2015," řekl oficiálním stránkám Zvolenu generální manažer Milan Čanky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.