Český trenér Turek bude působit ve Zvolenu

28. února 2014 01:51 - Zvolen

Český hokejový trenér Josef Turek se vrací do slovenské extraligy, bude působit na lavičce Zvolenu. Dvaačtyřicetiletý kouč nahradí u sedmého týmu tabulky Júlia Šuplera, který ve středu odstoupil. Uvedly to oficiální internetové stránky klubu.

 

Vladimír Kolář, Právo

Turek, kteří předtím vedl jako hlavní kouč v extralize Třinec, působil od začátku této sezóny ve Skalici, ale v listopadu odešel do české Tipsport extraligy do Chomutova. Od posledního celku české nejvyšší soutěže byl ale po necelých dvou měsících odvolán.

Zvolen mění trenéra v této sezóně už podruhé. Tým loni v létě převzal Čech Lubomír Oslizlo, ale v polovině října jen nahradil Šupler. V té době byl Zvolen desátý, přesto teď Šupler překvapivě rezignoval.

"O Josefa Turka jsme měli zájem už na začátku této sezóny, ale přišel až teď. Naše spolupráce nebude trvat jen pár dnů, ale zítra podepíšeme smlouvu do 30. dubna 2015," řekl oficiálním stránkám Zvolenu generální manažer Milan Čanky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: