Texas s Faksou a Stránským získal v AHL Calderův pohár

18. června 2014 07:46 - St. John's

Hokejisté Texasu s českými útočníky Radkem Faksou a Matějem Stránským získali Calderův pohár v nižší zámořské AHL. Farmářský tým Dallasu vyhrál páté finálové utkání na ledě St. John's 4:3 v prodloužení a ovládl sérii 4:1 na zápasy. V čase 74:30 rozhodl švédský útočník Patrik Nemeth.

Texas, který vyhrál i základní část, dosáhl na triumf poprvé v klubové historii. Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získal forvard vítězného týmu Travis Morin, který byl s 22 body z 21 zápasů nejproduktivnějším hráčem bojů o Calderův pohár. Morin byl už nejužitějším hráčem i vítězem kanadského bodování i v základní části.

Faksa se Stránským rozšířili na 25 počet českých hokejistů, kteří triumfovali v play off AHL. Dvacetiletý Faksa se zařadil do týmu Stars až na začátku února po skončení sezóny v Sudbury v juniorské OHL. Stejně starý Stránský má za sebou první kompletní sezónu v AHL, když přišel před jejím začátkem z juniorské WHL ze Saskatoonu.

Finále play off nižší zámořské hokejové ligy AHL - 5. zápas:
St. John's - Texas 3:4 v prodl. (konečný stav série 1:4).
ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.