Rubriky:

Ostatní

Nová hvězda britského hokeje? Podívejte se, jak chytá 11letá dívka

17. května 2015 08:25 - Londýn

Ženskému hokeji možná roste nová legenda brankoviště, jakou byl mezi muži například Dominik Hašek. Emma Nicholsová však na rozdíl od českého gólmana nepochází ze země, která by se dala nazvat hokejovou velmocí. Jedenáctiletá brankářka je z Velké Británie, ale díky tamním žákovském turnaji si získala slávu i daleko za hranicemi své vlasti. Její video, na němž zdatně likviduje šance kluků, už obletělo snad celý svět.

„Pro agenta Emmy Nicholsové: Zavolejte nám za deset let," objevilo se v reakci na dívčin úchvatný výkon na oficiálním účtu britského klubu Cardiff Devils.

Kanadský list National Post v mladé dívce vidí možnou klíčovou postavu britského ženského národního týmu, který dosud čeká na svou první účast na olympijských hrách. Zámořský deník uvádí, že dívka v duelu pochytala všech 35 střel soupeře. Zmiňuje také, že oficiální počet hokejistek ve Spojeném Království činí 1 071 registrovaných hráček. Tou zřejmě momentálně nejslavnější je však teprve jedenáctiletá brankářka.

„Emma milovala každou minutu letošního turnaje, se svými spoluhráči prožila skvělé období na ledě i mimo něj," cituje hrdého otce Tracyho Nicholse web Romford Record.

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní