Česko - Švýcarsko 6:1Česká osmnáctka si na Hlinkově memoriálu zastřílela

Břeclav

Česká hokejová osmnáctka vstoupila do domácího Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi výhrou nad Švýcarskem 6:1. Dvěma góly se na tom podílel chomutovský útočník Matyáš Svoboda. Další duel čeká svěřence trenéra Václava Varadi v úterý od 19:00 proti Finsku, které podlehlo Spojeným státům americkým 3:4 v prodloužení.

Český tým, který si v sobotní generálce připsal cenný skalp a zdolal Kanadu 3:2 v prodloužení, rozhodl už v úvodním dějství. Švýcaři sice šli brzy do vedení díky Sigristovi, ale po dvou trefách Svobody a gólech Zadiny a Safina domácí vedli po první dvacetiminutovce 4:1. Ve 24. minutě zvýšil Nečas a poslední slovo měl na začátku třetí třetiny Chytil.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:
Skupina A (Břeclav):
ČR - Švýcarsko 6:1 (4:1, 1:0, 1:0).
Branky: 9. a 18. M. Svoboda, 15. Zadina, 19. Safin, 24. Nečas, 44. Chytil - 2. Sigrist.
USA - Finsko 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)